1.4.2016

V expozícii slovenskej firmy Thorma sme sa presvedčili, že aj na Slovensku môžu vznikať výrobky s inovatívnou myšlienkou. Pozornosť na seba pútal najmä prototyp kachiel na drevo Dynamik.

thorma 01
Otočná pec Toledo (uprostred) a pec Atika v povrchovej úprave Steel (vľavo) a s bielym keramickým obkladom (vpravo).

Piecku s dynamickým dizajnom navrhli docenti zo Slovenskej technickej univerzity vo Zvolene, René Baďura a Marián Ihring. „Oslovili sme dizajnérov nábytku, aby dali nášmu vývojovému centru nový podnet. Prototyp pece sme vystavovali aj vo Verone , kde mal nesmierne veľký úspech,“ prezradil nám obchodný manažér spoločnosti Thorma, Peter Ličko. Dodal, že spoločnosť vyvíja všetko pod vlastnou strechou. Vo Fiľakove je umiestnené vývojové centrum s vlastnou skúšobňou, kde testuje všetky výrobky. Produkty dodáva do 41krajín sveta, vrátane Európskej únie, ale aj Ruska či Austrálie. „Naše pece musia spĺňať nielen európske normy, vrátane národných, napríklad nemeckej či britskej, ale aj štandardy ďalších štátov, do ktorých ich vyvážame, čo je pomerne náročné,“ pokračuje Peter Ličko.

thorma 02
Pec Dynamik

Pec Dynamik funguje na princípe katalytického spaľovania. Hlavnou výhodou takéhoto ohniska je jednoduchá údržba – človek nemusí popolník vyberať, stačí po zvnútra povysávať. Spaľovaciu komoru možno napojiť na sekundárny prívod vzduchu, čo je dôležité najmä v prípade tepelne izolovaných novostavieb, kde by nemalo dochádzať k zbytočnej spotrebe kyslíka v miestnosti. Pec má takisto dvojitý plášť, pričom na povrchu toho vonkajšieho sú perforácie, plniace nielen estetickú, ale aj praktickú funkciu - urýchľujú totiž výmenu vzduchu.

thorma 03
Peter Ličko pri peci Dynamik (vľavo) a mobilná pizza pec (vpravo).

K obľúbeným modelom od firmy Thorma patrí aj piecka Toledo, ktorá sa môže pochváliť samozatváracími dvierkami. Pec možno umiestniť do stredu miestnosti a otáčať o 360 stupňov. Má tiež prívod externého vzduchu, jedno z najvýkonnejších ohnísk (dosahuje účinnosť až 84), ale aj veľmi nízke emisie prachu a CO. Ohnisko je dostupné vo viacerých variantoch, napríklad oceľ alebo keramika. „Ohnisko je z hľadiska fungovania najdôležitejšou súčasťou pecí. Je to ako s automobilom, aj tam zohráva úlohu v prvom rade kvalitný motor, až potom dizajn,“ vysvetľuje Peter Ličko. Thorma v spolupráci s francúzskym partnerom vyvinula ešte jednu novinku – začala vyrábať „pizza pec“, ktorá je kombinovaná s grilom. Možno v nej kúriť drevom a do 30 minút dosiahnuť prevádzkovú teplotu. Výhodou je, že je mobilná a dostanete k nej aj príslušenstvo, napríklad plachtu na zakrytie v exteriéri. Okrem pizze v nej upečiete aj mäso či koláče. Ako nám prezradil obchodný manažér firmy, v Taliansku, kde ľudia trávia väčšiu časť dňa vonku, patrí takáto pec k neodmysliteľným prvkom terás, externých jedální a obývačiek.

text a foto: Anna Salvová