Baumit Fasada roka 2017 banner 600x300px

 

9.ročník súťaže Baumit Fasáda roka 2017 pozná už svojich finalistov, o ktorých rozhodla odborná porota na spoločnom zasadnutí. Zo 193 prihlásených bolo vybraných 16 diel v 5 súťažných kategóriách.

Predsedom poroty je aj v tomto ročníku Doc. Ing. arch. Andrea Bacová, PhD., ktorá zastupuje akademickú obec (FaA STU) a zároveň je aj členkou medzinárodnej poroty v súťaži Baumit Life Challenge, ktorá vyberá európsku fasádu roka. Pozvanie do poroty prijal aj Ing. arch. Imrich Pleidel, prezident SKA (Slovenská komora architektov). Porotu ďalej tvoria Ing. arch. Sebastián Nagy (sebastina nagy architects, s.r.o.), Ing. arch. Matej Grébert (Compass, s.r.o.), Ing. arch. Juraj Hantabal (ateliér hantabal architekti, s.r.o.), Ing. arch. Alexander Schleicher (SPDe, s.r.o.).

Rôznorodosť zastúpených diel v tomto ročníku porotu potešila, pričom najvyššie zastúpenie prihlášok bolo v kategórii Rodinný dom. Mená víťazov sa dozvieme už 21.6.2017 počas slávnostného galavečera, ktorý sa uskutoční v priestoroch Cinemax v Bory Mall. Po vzore minulých ročníkov súťaže, do hlasovania sa môže zapojiť aj laická verejnosť prostredníctvom verejného hlasovania, ktoré prebieha od 2. do 31. mája. Svoj hlas tak môžete svojich favorit udeliť aj vy vďaka facebookovej aplikácii.

Viac informácii nájdete na www.fasadaroka.sk.