Expozícia v rámci BADW s názvom Ustálená hladina si vzala inšpiráciu z mesta konania. Bratislava je úzko prepojená s riekou Dunaj, na ktorej leží. Moc vody, jej divokosť a nespútanosť, ale aj melanchólia či poznanie sa stali motívom pre túto inštaláciu, v ktorej sa zúčastnili dizajnéri z rôznych krajín. Tí nám predstavili svoju hladinu poznania, z ktorej sa vynoril ich pohľad na veci.

 

Gugliemo Poletti

Taliansky dizajnér prezentoval svoju tvorbu aj na prestížnom Salone del Mobile a následne v Bratislave. Skúma materiály a ich limity, pričom často zachádza do extrémov. Snaží sa o znovuobjavenie podstaty materiálov a zároveň odhaľuje ich krehkosť či pevnosť.

 

IMG 2728

 

 

Sander Wassink

Výrazná postava holandského dizajnu rád experimentuje, mieša a recykluje. Neobmedzuje sa žiadnou technológiou či materiálom, z čoho vznikajú v skutku výnimočné výtvory.

 

IMG 2732

 

 

Samy Rio

Francúzsky dizajnér prepája materiály a odvetvia, ktoré podľa tradičného trhu nejdú veľmi dokopy. V inštalácii, ktorú sme mohli vidieť počas BADW využil drevo pri produktoch, kde stále dominujú plasty. Vidieť sme tak mohli napríklad sušiče vlasov, ktoré mali výrazne výtvarný charakter.

 

IMG 2736

 

 

 

Tadeáš Podracký a Markéta Kratochvílová

Dvojica, ktorá nepracuje spolu, ale vedľa seba. V minulosti zaujali svojou sci-fi kolekciou Skywalkers a tentokrát opäť vytvorili unikátne objekty. Tadeáš sa zameral na produkt a jeho netradičnú podobu, zatiaľ čo Markéta pracuje telom a jeho intimitou.

 

1

 

 

Vandasye

Georg Schnitzer a Peter Umgeher z viedenského štúdia Vandasye tvoria všetko od priemyselného dizajnu po výtvarné koncepty. Ich filozofiou je najmä vnímanie dizajnu v kontexte, pracujú s materiálom vo vrstvách a počas BADW sa zaoberali témou Limit.

 

IMG 2735