Pin It

kvety podla feng suej xs kvetinac doplnky do domacnosti stavebnictvo byvanie

 

 

Podľa starého čínskeho umenia o harmonickom usporiadaní prostredia, v ktorom žijeme, je spálňa najdôležitejšou miestnosťou v celom obydlí.

 

Feng shui (v slovenskom prepise feng šuej) pokladá spálňu za oázu pokoja, kde panuje poriadok, čistota, jednoduchosť a liečivé ticho. To znamená, že do spálne, ktorá má slúžiť najmä na zdravý spánok, nepatrí elektronika, pracovný stôl, mobilný telefón, kozmetika, lieky a ani cvičebné pomôcky. S citom treba vyberať a umiestniť aj obrazy a iné dekorácie do spálne.

 

 

kvety podla feng suej kvetinac doplnky do domacnosti stavebnictvo byvanie

 

Striedmosť je namieste aj pri výbere kvetov. Vhodne zvolené izbové rastliny síce podľa feng šuej vnášajú do priestoru priaznivú energiu, možno nimi zlepšiť partnerské, rodinné i pracovné vzťahy a vraj aj finančnú situáciu, avšak čo sa týka spálne, platí, že menej je viac.

 

 

Izbové kvety v spálni podľa feng šuej

Pri výbere kvetov do spálne sa riaďte predovšetkým svojimi pocitmi. Vlastná intuícia by mala byť aj v tomto smere na prvom mieste. Okrem toho je dôležité, aby sa kvety páčili aj vášmu partnerovi.

Zohľadniť by ste mali tiež veľkosť rastlín. Prispôsobte ju rozmerom spálne a do úvahy vezmite aj podmienky, ktoré kvety potrebujú. Pre vytvorenie harmonického prostredia v spálni je totiž kľúčové, aby boli plné života a do miestnosti vnášali pozitívnu energiu.

Ktoré kvety nie sú vhodnou voľbou? Podľa feng šuej do spálne nepatria kaktusy, paprade, orchidey a kvety so špicatými listami vytvárajúce energiu jedovatých šípov. Na juku či svokrine jazyky teda ani nepomyslite. Zabudnúť by ste mali aj na priveľmi aromatické alebo jedovaté izbové rastliny.

 

 

kvety podla feng suej interier byvanie stavebnictvo byvanie

 

Naopak, výborným rozhodnutím sú kvety s jemnými okrúhlymi tvarmi, ktoré nepôsobia okázalo. Jednou z možností je zamiokulkas (Zamioculcas zamiifolia), rastlina peňazí a šťastia, nenáročná na starostlivosť. Svojimi lesklými tmavozelenými listami oživí každú spálňu. Ďalšou vhodnou alternatívou je lipka africká (Sparmannia africana), nazývaná aj izbová lipka či rastlina našich babičiek. Podľa feng šuej je stromčekom lásky, mieru a pokoja.

 

Nielen stabilitu a nezištnosť do vzťahu, ale aj zeleň do oddychového priestoru prinesie tučnolist vajcovitý (Crassula ovata). Okrem samotnej voľby izbových kvetov je dôležitý aj výber črepníkov a umiestnenie izbových rastlín. Harmonicky pôsobia skôr nenápadné drevené alebo keramické kvetináče, ktoré ladia so zariadením miestnosti. Naopak, feng šuej neodporúča používať plastové črepníky. Myslieť treba aj na to, že kvety by mali byť ďalej od manželskej postele.

 

Čo sa týka počtu izbových rastlín, mal by sa odvíjať aj od veľkosti spálne. Väčšinou sa do spálne odporúča umiestniť jednu alebo maximálne tri izbové rastliny, teda nepárny počet. Ak však chcete podporiť fungovanie partnerstva, môžete využiť párovú symboliku a do spálne dať dve rastliny, ktoré spolu ladia.

 

 

Kvety vo váze, umelé a sušené kvety podľa feng šuej

Kvety vo váze v akejkoľvek miestnosti by mali byť vždy čerstvé. Ak sú zvädnuté, pôsobia deprimujúco. V prípade, že chcete ozdobiť spálňu čerstvými kvetmi, pokojne môžete zvoliť napríklad červené alebo ružové ruže. Dajte ich do bieleho džbánu na nočný stolík. Spálňa bude pôsobiť romanticky a podľa feng šuej vám to zlepší partnerský vzťah.

Kladiete si otázku, či do spálne patria umelé, alebo sušené kvety? Podľa feng šuej jednoznačne vyhrávajú umelé predstavujúce jang a životnú energiu. Avšak je dôležité, aby boli vždy čisté, teda bez vrstvy prachu. Naopak, sušené kvety sú symbolom stagnujúcej energie a nemali by byť súčasťou interiéru vôbec.

Pin It