×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/web/stavebnictvoabyvanie.sk/web/images/Katka/nabytok_a_byvanie
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Katka/nabytok_a_byvanie

Frum_dizajnu_3Najdôležitejšie slovenské nábytkárske podujatie – 22. ročník medzinárodného veľtrhu Nábytok a bývanie v Nitre, patrí medzi najvýznamnejšiu veľtrhovú komunikačnú platformu v strednej a východnej Európe.

 

28. 3. 2012

 

Frum_dizajnu_3Najdôležitejšie slovenské nábytkárske podujatie – 22. ročník medzinárodného veľtrhu Nábytok a bývanie v Nitre, patrí medzi najvýznamnejšiu veľtrhovú komunikačnú platformu v strednej a východnej Európe.

 

 

 

 

Takmer 430 vystavovateľov od 13.3. do 18.3. 2012 predstavilo výrobu nábytku a bytových doplnkov na ploche 22 tisíc m2. Kvalitný zahraničný i slovenský nábytok obdivovali v priestoroch výstaviska Agrokomplex odborní a laickí návštevníci. Nitrianska prezentácia trendov je miestom vzájomnej komunikácie v reťazci „dizajnér – producent – spotrebiteľ" a aj pozitívnej konfrontácie „producent – producent". Je preto prirodzené, že slovenskí výrobcovia nábytku sa snažia z roka na rok sledovať európske a svetové trendy a prispôsobovať im svoju produkciu. Z hľadiska skladby sortimentu mal v Nitre najväčšie zastúpenie nábytok v poradí – nábytok do obývacích izieb, sedací a spálňový nábytok, kuchynský nábytok, predsieňový nábytok a v neposlednom rade i doplnky interiérov. Záujem vystavovateľov sa zvýšil o prezentáciu krbov.

 

Návrat k drevu
Spoločne s veľtrhom sa konal aj 15. ročník výstavy Fórum dizajnu. Slovenské centrum dizajnu sa prostredníctvom výstavy Fórum dizajnu ako odbornej súčasti prehliadky snaží dávať priestor na prezentáciu tvorcom – dizajnérom a najmladšej generácii – študentom, ktorí pracujú v oblasti nábytkového a interiérového dizajnu. Cieľom fóra je predstaviť inovatívne riešenia nábytku, inšpiratívny dizajn interiérových doplnkov a rôzne experimenty. Témou 15. ročníka bol „Návrat k drevu". Z histórie poznáme obdobia, v ktorých sa drevo nahrádzalo materiálmi ako plast, kov či sklo. V súčasnosti vidieť opätovný návrat k drevu. Pre širokú verejnosť boli pripravené odborné podujatia ako seminár „Nábytok a jeho trendy", seminár „Byt pre zdravé bývanie" a Diskusné fórum „Nábytok v EU – riziko alebo šanca pre podnikanie?" za účasti prezidenta EFIC, Markusa Wiesnera a popredných predstaviteľov slovenských výrobcov nábytku.

 

Ceny veľtrhu 2012

 

Domark_spol._s_r._o._ilina

 

 

Domark_spol._s_r._o._ilina_2

 

Kategória Čalúnený nábytok: Domark, spol. s r. o., Žilina

 

 

BRIK_a._s._Kremnica_2

 

 

BRIK_a._s._Kremnica

 

Kategória Nábytok do obývacích priestorov (spálňa, jedáleň, detská izba, skriňové zostavy): BRIK, a. s., Kremnica

 

 

S.O.G._WOOD_s._r._o._Trenn

 

Kategória Kuchynský nábytok a spotrebiče: S.O.G. WOOD, s. r. o., Trenčín

 

 

KEUCO_GmbH__Co._KG_Hemer_DE

 

Kategória ostatné typy nábytku: KEUCO GmbH & Co. KG, Hemer, DE

 

 

MISECO_s._r._o._tla

 

Kategória Doplnky k nábytku, bytový textil: MISECO, s. r. o., Štôla

 

 

WENS_DOOR_Prievidza

 

 

WENS_DOOR_Prievidza_2

 

Kategória Najkrajšia expozícia veľtrhu: WENS DOOR, Prievidza

 

 

Taktiež bola udelená cena Slovenského centra dizajnu – „Cena Fóra dizajnu 2012" za závesné svietidlá Kučeravé a Hniezdo a za nádoby Komíny pánu Michalovi Hanulovi.

 

Cena_Fra_dizajnu_2012

 

 

 

{gallery}Katka/nabytok_a_byvanie{/gallery}

 

text Alexandra Hečková
foto Agrokomplex, Sláva Štefancová

 

 

 

Pin It