×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/web/stavebnictvoabyvanie.sk/web/images/galeria/Spirit_hotel
JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/web/stavebnictvoabyvanie.sk/web/images/galeria/Spirit_exterier
JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/web/stavebnictvoabyvanie.sk/web/images/galeria/Spirit_spa
JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/web/stavebnictvoabyvanie.sk/web/images/galeria/Spirit_voda
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/Spirit_hotel
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/Spirit_exterier
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/Spirit_spa
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/Spirit_voda
Pin It

 

Spirit_uvodna_150x100
Spirit Hotel v maďarskom Sárvari je dôkazom toho, že kúpeľný kolos môže fungovať bez negatívnych dopadov na okolitú panenskú prírodu.

 

 

 

 

spirit_birdview

Hotelový komplex obkolesený jazerami a lesmi je zárukou toho, že hostia odchádzajú oddýchnutí a nabití energiou.

 

{gallery}galeria/Spirit_hotel{/gallery}

V interiéri boli použité materiály z blízkeho okolia, čo eliminovalo uhlíkovú stopu v ovzduší. Hotel využíva vlastný termálny prameň s teplotou 46 °C, ktorý zásobuje relaxačné centrum, bioprodukty mu dodávajú len okolití farmári a na vykurovanie sa využívajú obnoviteľné zdroje energie.

 

{gallery}galeria/Spirit_exterier{/gallery}

Zatrávnená strecha nad wellness zázemím je pekná na pohľad a navyše, je zdrojom čerstvých byliniek pre hotelovú kuchyňu. Moderná sklenená fasáda pôsobí transparentne a ľahko a je zdrojom tepelných ziskov, ktoré sú v okolí Bad Sárvaru nezanedbateľné, pretože mesto leží v jednom z najslnečnejších regiónov Maďarska. Rovnakú úlohu zohrávajú obrovské zasklené plochy v oáze spa, vďaka ktorým majú hostia kontakt s okolitou krajinou s výhľadom na jazero a lúky. Výsledkom tohto všetkého je neopakovateľný zážitok, ktorý je taký typický pre Hotel Spirit.

 

{gallery}galeria/Spirit_spa{/gallery}

V maďarskom kúpeľnom mestečku Bad Sárvár vyviera z hĺbky 1056 metrov desaťtisíce rokov stará horúca voda. Aj vďaka jej teplote a kvalite funguje oáza relaxu a pohody na ploche, akú by ste márne hľadali kdekoľvek v Európe. Čistá sila prírody je skrytá v minerálnom prameni, ktorý relaxačné centrum hotela zásobuje svojou stopercentne čistou minerálnou vodou bez chemických prísad. Spa oáza sa rozkladá na 10 000 štvorcových metroch a okrem liečivých účinkov minerálnej vody nadchne aj svojou jedinečnou atmosférou a dizajnom. Asi aj preto získal Spirit hotel ocenenie European Health & SPA v kategórii Najlepšia kúpeľná destinácia 2010.

 

{gallery}galeria/Spirit_voda{/gallery}

„Svojim klientom hovorím, aby sa pokúsili nechať všetky problémy pred vstupom do hotela, a keď si ich po troch-štyroch dňoch nebodaj nájdu, tak nech ich tam už navždy nechajú," vysvetľuje pôsobenie hotela Rakúšan Alfred Hackl. „V drvivej väčšine prípadov sa však každodenné strasti v našich liečivých vodách jednoducho rozplynú."

 

spirit-oaziswellness-3

 

Spirit Hotel
Od objavenia liečivej vody pri ropnom vrte v roku 1961 sa Bad Sárvár rozvíja a premieňa na atraktívny cieľ zdravotného turizmu. Nachádzajú sa tu najvýdatnejšie termálne pramene krajiny. Toto mestečko bolo do roku 1921 poslednou rezidenciou princa-regenta bavorského kráľa Ludwiga III. Malebné, romantické malomesto s približne 12-tisíc obyvateľmi patrí do skupiny „Royal Spas of Europe" (Kráľovské kúpele Európy), exkluzívneho klubu tradičných liečivých kúpeľov, ktoré sa so svojou kúpeľnou ponukou zaraďujú medzi špičkové európske kúpeľné destinácie.

 

text: Ivona Partmanová
foto: Spirit Hotel a Ivona Partmanová

 

 

 

 

 

 

 

Pin It