×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/web/stavebnictvoabyvanie.sk/web/images/galeria/Tale_Bystra
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/Tale_Bystra
Pin It

 

Gasoil_150x100
Rozhodla o tom odborná porota v rámci 18. ročníka celoštátnej prezentačnej súťaže realizovaných stavieb na Slovensku Stavba roka 2012.

 

 

 

Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutočnilo vo štvrtok 15. novembra 2012 v priestoroch bratislavského Mestského divadla Pavla Országha Hviezdoslava pod záštitou prezidenta SR Ivana Gašparoviča. Na galavečeri nechýbalo ani vydavateľstvo MEDIA/ST ako mediálny partner podujatia, ktoré zastupovala jeho riaditeľka Antónia Franeková. Spomedzi 21 posudzovaných stavieb, a to podľa technickej dokumentácie a po osobnej prehliadke každého objektu, udelila odborná porota s medzinárodnou účasťou z troch nominácií hlavnú cenu Stavba roka 2012 novostavbe sídla spoločnosti GasOil engineering v Spišskej Teplici. Okrem toho odovzdala dve ceny za celospoločenský prínos a sedem cien vyhlasovateľov súťaže. Na hlavnú cenu nominovaná aj rekonštrukcia národnej kultúrnej pamiatky Reduta v Bratislave a komplexná obnova národnej kultúrnej pamiatky Apponyiho kaštieľa a parku v Oponiciach. Tieto dve stavby získali ocenenie v kategórii celospoločenský prínos.

 

Fotografie víťaznej stavby

Gasoil_01

 

Gasoil_02

 

Gasoil_03

 

Gasoil_04

 

Z internetového hlasovania verejnosti na internetovom portáli zoznam.sk. vzišlo aj ocenenie Cena verejnosti 2012. Získala ju rekonštrukcia hotela a prístavba Wellness Hotela Bystrá na Táloch.

{gallery}galeria/Tale_Bystra{/gallery}

 

Pozrite si prehľad nominovaných stavieb tu.

 

pripravila: Anna Salvová podľa správy TASR
foto: Ján Barbiar, Martin Vrabko, Vladimír Yurkovic

 

 

Pin It