Pin It

 

zimna_zahrada_oknoplast_150x100
Oddych v prírode pozitívne vplýva na naše zdravie. Vďaka zimnej záhrade si ho vychutnáte aj vtedy, keď sa vonkajšie teploty približujú k nule.

 

 

 

 

Zimná záhrada môže mať podobu zaskleného salóna, magickej domácej záhrady či slnečnej jedálne „pod holým nebom". Zimná záhrada rozšíri úžitkovú plochy domu a presvetlí interiér, čím pozitívne ovplyvní vašu náladu a stane sa obľúbeným miestom vášho odpočinku.

 

zimna_zahrada_oknoplast_1

 

Konštrukčné riešenie
Pri projektovaní zimnej záhrady začnite výberom jej tvaru, vhodného umiestnenia a materiálov, z ktorých bude vyrobená. Musí byť dobre utesnená, teplá a vetraná. Jednou z najdôležitejších otázok je dôsledná príprava jej konštrukcie.
„Zimná záhrada musí byť skonštruovaná z veľmi kvalitných materiálov, napríklad z hliníka, ktorý je odolný voči nepriaznivým poveternostným vplyvom, ako vietor, sneh a silné dažde. Bočné prvky montované medzi stĺpmi môžu byť zhotovené v ľubovoľnom systéme, z plastu aj z hliníka. Pri zimnej záhrade rozhoduje dokonale vypracované konštrukčné riešenia aj perfektný vzhľad. Preto naši konštruktéri kladú veľký dôraz na vypracovanie detailov," uviedol Peter Grocký, obchodný manažér spoločnosti Oknoplast.

 

zimna_zahrada_oknoplast_2

 

Sklené plochy
Zvlášť dôležitý je výber vhodných skiel. Musia zabezpečovať primeranú tepelnú izoláciu v lete aj v zime, spĺňať bezpečnostné podmienky a byť odolné aj voči vysokej záťaži – napríklad náporu snehu. „Našim zákazníkom odporúčame izolačné sklá s bezpečnostným sklom a s koeficientmi prestupu tepla, slnečnej energie a svetla prispôsobenými ich individuálnym potrebám. Vhodným výberom skiel prispejeme k udržaniu tepla v miestnosti v chladnom období a v lete zabránime jej nadmernému prehrievaniu," uviedol Peter Grocký.

 

zimna_zahrada_oknoplast_3

 

Návratnosť investície

V správne navrhnutj a skonštruovanej zimnej záhrade sa zhromažďuje teplo pre celý dom, čím pomáha zniživať spotrebu energie. Navyše, investované prostriedky majú návratnosť i po dlhšom čase. Nie je to len vďaka vysokej kvalite zasklenia, ale najmä patentovaných hliníkových profilov s primeranou tepelnou izoláciou. „Zimné záhrady vyrábame v širokej palete farebných odtieňov i renolitových fólií imitujúcich drevo. Konštrukcie vznikajú na báze systémov dovoľujúcich vytvárať rôznorodé štruktúry a dajú sa spájať s okennými a dverovými systémami z ponuky spoločnosti. Vyznačujú sa jednoduchou montážou, používaním a širokým rozsahom uplatnenia.

 

text: bat

foto: Oknoplast

 

 

Pin It