24.4. 2018

Potrebujete realizovať prístavbu či nadstaviť jedno alebo dve poschodia obytného či rodinného domu? Alebo meníte dispozíciu výrobnej haly či kancelárskych priestorov? Prestavby rôznych typov budov sú bežnou záležitosťou, ktorá dokáže potrápiť. Ide to však aj bez prachu, ton odpadu a výrobnej odstávky či vyradenia domácnosti z prevádzky.

Ak chcete prístavbu, nadstavbu či vstavku realizovať kvalitne, v rekordne krátkom čase a so skutočne minimálnym objemom stavebného odpadu, stavte na tohtoročný trend – skelet stavby montujte z ľahkých oceľových konštrukcií. Pozinkované oceľové profily, ktoré vyrába slovenská spoločnosť Steelong sú pevné, ľahké, ekologické a vyrábané na mieru konkrétnemu stavebnému projektu.

 

vizualizacia batalik

 

Oceľ je top stavebný materiál

Nároky projektantov i užívateľov stavieb na stavebné materiály a postupy sú čoraz vyššie. Musia byť trvácne, bezpečné a ekologické, zabezpečiť dostatočný akustický komfort a požiarnu bezpečnosť. Okrem toho sú stavitelia viazaný aj zvyšujúcimi sa nárokmi na štandard stavieb vyžadovaných zo strany EÚ. V stavebníctve platí dvojnásobne, že čas sú peniaze. Predlžovanie doby výstavby, predražuje investície do zapožičania stavebnej techniky, pracovnej sily atď. Navyše, takéto prestavby sa väčšinou realizujú za plného chodu budovy, takže je viac ako žiaduce skrátiť dobu výstavby na nutné minimum.

Oceľové konštrukcie Steelong sa vyrábajú ako prefabrikáty na mieru konkrétnemu projektu. Po dodaní na miesto výstavby sa zmontujú procesom suchej výstavby s minimálnym využitím techniky, pracovnej sily a s takmer nulovým stavebným odpadom. Pozinkované oceľové prefabrikáty nepodliehajú poveternostným podmienkam, nadstavbu je teda možné realizovať za každého počasia. Toto všetko skráti dobu prestavby oproti klasickým mokrým postupom až o 70 %. Výhodu realizácie nadstavby či prístavby s použitím oceľových konštrukcií vidím najmä v rýchlosti suchého stavebného procesu,“ hovorí odborník na konštrukciu technických stavieb a spolupracovník Slovenskej technickej univerzity so zameraním na tenkostenné oceľové profily, prof. Ing. Ján Hudák, CSc. „V prípade vstaviek to má aj tú výhodu, že z konštrukčného systému nevzniká prašné znečistenie, ktorý by pri iných postupoch znepríjemňoval či dokonca znemožnil plynulý chod ostatných častí prevádzky či výrobnej haly,“ dodáva.

Použité oceľové profily majú nízku hmotnosť, preto v prípade nadstavby nezaťažujú pôvodnú stavbu veľkou váhou. Napriek ľahkosti, ako preukázali testy, sú stavby z oceľových konštrukcií schopné odolať zemetraseniu s magnitúdou 9 Richterovej stupnice. Oceľ, ktorá sa nazýva aj enviro-kov, v sebe navyše spája ekonomické s ekologickými výhodami. Okrem toho, že je bezkonkurenčne pevná a zároveň ľahká, je odolný voči škodcom a dá sa donekonečna recyklovať.

 

IMG 20180301 102257

 

Nový stavebný materiál slovenskej výroby Steelong spĺňa všetky náročné kritériá pre stavbu podľa aktuálnych trendov – úsporu času pri výstavbe, financií a práca s ním v porovnaní s inými materiálmi šetrí životné prostredie. Veľkou výhodou týchto profilov je aj ich variabilita a ľahká demontovateľnosť, čo je výhodou najmä v prípade vstaviek. Navyše, ľahká oceľová konštrukcia v kombinácii s izoláciou, ktorá je súčasťou sendvičového systému stien montovaných na oceľový skelet, poskytuje dostatočnú izoláciu od vonkajšieho aj vnútorného hluku (medzi miestnosťami, či podlažiami), čo zvyšuje akustický komfort kancelárskych či bytových priestorov.

 

IMG 20180301 102353 pic

 

Postup a rýchlosť výstavby s konštrukciami Steelong si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=o1V7jUtnlW8

Viac informácii nájdete na www.steelong.sk

Text a foto: Steelong Slovakia, s.r.o