Dúfam, že mi dáte za pravdu, keď poviem, že asi najlepším riešením je zdravé a úsporné bývanie vo vlastnom pasívnom zdravom dome. Dlho sme hľadali to najlepšie možné riešenie. Našim cieľom bolo postaviť čo možno najúspornejší pasívny dom bez drahých a na údržbu tiež finančne náročných technológií. Zároveň to však musel byť do maximálnej možnej miery zdravý dom pre skutočne zdravé bývanie. Vsadili sme na prírodné materiály v pravom slova zmysle. Náš výber prírodných materiálov, z ktorého sme sa rozhodli postaviť zdravý dom pre zdravé bývanie sa už po prvých testoch modelových stavieb ukázal ako správny. 

 

 dom2 2

 

 

Spojením týchto myšlienok sme vytvorili skutočne unikátny pasívny dom - EKODOM postavený výhradne z prírodných materiálov pre vaše zdravé a mimoriadne úsporné bývanie.

Prírodné materiály, z ktorých staviame naše EKODOMY svojimi vlastnosťami v komplexnom ponímaní vysoko prevyšujú vlastnosti bežných stavebných materiálov. Prirodzene regulujú teplotu a vlhkosť vzduchu v interiéri, sú hypoalergénne a vďaka vysokej akumulačnej schopnosti obvodových stien, priečok a stropov udržujú priaznivú teplotu aj pri dočasne vypnutom kúrení. Naakumulované teplo neprechádza celou konštrukciou, preto je maximálne využité a bývanie v našich zdravých EKODOMOCH je maximálne úsporné.

 

dom 2

 

 

Naša unikátna difúzne otvorená konštrukcia pasívneho EKODOMU je navrhnutá tak zodpovedne, že pokojne môžeme povedať: "v lete chladí a v zime hreje"V lete sa neprehrieva a v zime nepremrzne, ani keby ste mesiac nezakúrili. V interiéri vám nič nezmrzne.

V zdravom pasívnom EKODOME od nás nemusíte používať klimatizáciu. Tá určite zdravá nie je. Nepotrebujete ani drahé technológie, tepelné čerpado ani rekuperáciu.

Medzi zdravotné riziká patrí aj hluk. Naša konštrukcia EKODOMU je navrhnutá tak, aby eliminovala všetok hluk z okolia. V našom, aj po tejto stránke zdravom pasívnom dome  objavíte skutočne zdravé a pokojné bývanie. Presvedčte sa sami.

 

14666094 1791198411157218 1696941149671675666 n

 

Text a foto: Domostav