Pin It

 

Súčasťou skupiny KORADO je od 1. 8. 2018 spoločnosť ThermWet s.r.o., vďaka ktorej sa produktové portfólio rozšírilo o centrálne rekuperačné jednotky. Tie sa stávajú bežnou súčasťou rezidenčnej výstavby a skupina KORADO ako najväčší český výrobca vykurovacích telies, chce byť aktívny aj v dynamicky sa rozvíjajúcej oblasti riadeného vetrania a rekuperácie.

 

Česká spoločnosť ThermWet s.r.o. zaisťuje od svojho vzniku v roku 2009 vývoj, výrobu, projekciu a dodávku optimálnych vetracích systémov s rekuperáciou tepla do rodinných domov, bytov a malých komerčných priestorov po celej Českej republike i na Slovensku. Pre KORADO  ide o logický krok, kedy sú klasické spôsoby vykurovania doplňované o energeticky úsporné systémy využívania tepla.

 

 

 korado vetracie jednotky stavebnictvo byvanie

 

 

Rekuperácia je neoddeliteľnou súčasťou modernej výstavby a považuje sa za jeden zo základných prvkov znižujúce energetickú náročnosť. Riadené vetranie je dôležité pre udržanie priaznivej vnútornej mikroklímy. Rovnako je vhodné aj do existujúcich objektov, kde je problém s vlhkosťou spôsobenou radónom či nedostatočným prevetrávaním všeobecne. Pri rekonštrukciách a zatepľovaní objektov často dôjde k uzavretiu obálky domu. V dôsledku toho dom prestane dýchať a hromadí sa vlhkosť, ktorá spôsobuje vznik plesní. Riadené vetranie je ideálnym partnerom pre revitalizáciu domu.

 

www.korado.cz

Pin It