Pin It

 

 

Firma TOP PLYN už roky pôsobí na trhu v oblasti zdravotnotechnic­kých inštalácií a  ponúka  kompletné služby od návrhu až po montáže kotolní a vykurovacích systémov.  Využiť môžete i progresívne technológie, ako sú solárne systémy či  tepelné čerpadlá. V posledných rokoch spoločnosť rozšírila svoju činnosť o paličské práce, jadrové vŕtanie a rozvody nebezpečných kvapalín a plynov. 

 

Voda

Potrebujete vyvŕtať studňu, či riešite napojenie vody? TOP PLYN vám pomôže. Firma zabezpečí  vŕtanie i  kopanie studne s napojením  priestorov na zdroj  vody (vodovod). V rámci dodávky vody si môžete dať navrhnúť, dodať a namontovať: ponorné čerpadlá, domáce vodárne, kompletné rozvody vody v exteriéri aj v interiéri a vodné filtre.

 

 

topplyn rozvody vody hrube stavebne prace stavebnictvo byvanie

 

 

Stropné chladenie

Využiť môžete príjemnú a zdravú klímu stropného chladenia.  Spoločnosť TOP PLYN  používa stropné chladenie HERZ, ktoré je možné kombinovať so všetkými existujúcimi spôsobmi vetrania. Výhodou je rýchla reakčná schopnosť na zmenu tepelnej záťaže, nižší výkon zdroja tepla oproti klimatizačnému systému, rýchla a jednoduchá montáž, vysoká prevádzková bezpečnosť, rovnomerné rozloženie teploty v priestore, nízka hladina hluku a možnosť inštalácie do každého priestoru.  Stropné chladenie je tvorené rúrkami, v ktorých prúdi chladná voda. Táto voda chladí konštrukciu, v ktorej sú rúrky uložené (podhľadové kazety, sakrokartónová doska). Ochladená konštrukcia podhľadu potom sála chlad najskôr na steny, podlahu ako aj osoby a predmety. Preto pôsobí sálavé chladenie vždy priamo, to znamená, bez prerušujúceho média ako je napr. vzduch. Ten sa ochladí až neskôr, odrazom od predmetou a osôb. 

 

Spoľahlivosť kanalizácie

Dobrá kanalizácia  slúži  na zachytávanie a odvádzanie odpadových vôd vrátane ich vyčistenia. Jej súčasťou sú kanalizačné rúry a šachty, revízne šachty a systémy dodatočného napojenia kanalizačných rúr.  Ak sú v teréne nepriaznivé podmienky pre prirodzenú kanalizáciu, spoločnosť Vám zabezpečí  aj tlakovú kanalizáciu, ktorá prekonáva výškové rozdiely.  Spoločnosť si pracuje z kanalizačnými sieťami  z kvalitného polypropylénu firmy REHAU alebo OSMA. Tak máte maximálnu  istotu pre spoľahlivé odvedenie odpadovej vody.

 

Kúrenie

Chcete mať spravené kvalitné podlahové kúrenie, či plánujete rekonštrukciu  kúrenia?  Nechajte to na odborníkov.  Pri podlahovom kúrení je veľmi dôležité osadenie potrubia v podlahe. V závislosti od množstva a priemeru položeného potrubia v podlahe, je podlaha buď rovnomernejšie prehriata a výkon podlahy je vyšší alebo naopak. Od priemeru potrubia zasa závisí rýchlejší nábeh teploty, ako aj rýchlosť prúdenia vykurovacej vody.  Správne rozmiestnenie vykurovacieho potrubia je dôležité z pohľadu rôznych funkčností jednotlivých miestností, ich polohu k svetovým stranám a tiež rôznu energetickú potrebu.   

 

topplyn podlahové kúrenie stavebnictvo byvanie

 

 

Nízkoteplotné zdroje energie a solárne systémy

Využitie nízkoteplotných zdrojov energie ako napríklad kondenzačných kotlov, tepelných čerpadiel alebo aj solárnych systémov je veľmi výhodné a typické hlavne pri podlahovom vykurovaní.   Využitie týchto zdrojov energie má pozitívny vplyv  na zdravie.  Ak sa podlahové vykurovanie navrhne a zmontuje správne, nedochádza k víreniu prachu a alergénov.  Naviac podlahové vykurovanie znižuje povrchovú vlhkosť podlahy, čo znižuje tvorbu rôznych typov plesní a roztočov spôsobujúcich alergiu.

 

 

topplyn solarne systemy ekobyvanie stavebnictvo byvanie

 

 

Solárne systémy sú ideálny zdroj energie zo slnka. Veľkou výhodou  solárnych systémov je to, že dokážu dodávať energiu takmer zadarmo  a nepotrebujú vysoké prevádzkové náklady.  Solárne systémy môžu byť, buď fotovoltaické systémy – premieňajú slnečné žiarenie na elektrinu, alebo fototermické systémy – premieňajú slnečnú energiu na teplo.  Najbežnejšie sú fototermické. Ich účinnosť v lete býva až 80%, celoročne 50–60%. Spoločnosť dodáva a montuje solárne fototermické systémy firmy Vaillant.  Spoločnosť Vám namontuje solárne systémy  s možnosťou inštalácie na šikmú strechu, plochú strechu alebo  inštaluje  priamo do strechy.  Základom je slnečný kolektor, ktorý dokáže zachytiť slnečné žiarenie a premeniť ho na teplo. Zachytené teplo v kolektore je odvádzané špeciálnou nemrznúcou solárnou kvapalinou ďalej k ďalšiemu spracovaniu  (teplá pitná voda, voda pre vykurovanie objektu, bazén a pod.) Solárne systémy sa môžu použiť i na vykurovanie podlahy.

 

Plyn

Ak potrebujete plynofikovať váš rodinný dom, ste na správnej adrese.  Firma má dlhoročné skúsenosti s napojením rôznych objektov na plyn. Či už sú to plynové prípojky rodinných domov alebo priemyselných objektov. 

 

 

topplyn rozvody plynu stavebnictvo byvanie

 

 

Tím spoločnosti  tvoria pracovníci, ktorí sú pravidelne školení a certifikovaní vo všetkých potrebných oblastiach a sú zárukou profesionálnej montáže a vašej spokojnosti.  Za roky pôsobenia uskutočnili veľa rôznorodých projektov. Firma je držiteľom mnohých odborných certifikátov a zákonných osvedčení.  Kvalitné služby ocení každý zákazník.

 

Začnite stavať domov s overeným partnerom

www.kurenievychod.sk

 

Pin It