Počas leta si denne chránime svoje domovy vonkajšími žalúziami a roletami pred horúcim slnkom. A zvykli sme si aj na užívanie si dlhých večerov pod pergolou. Práve nadchádzajúce babie leto je ako stvorené na predĺženie dní a trávenie pohodových večerov na záhrade. Využite svoj priestor naplno – aj vďaka pergolám a bočným clonám.

 

Súčasným trendom je rozširovanie obytného priestoru do exteriéru, k čomu skvele slúžia pergoly doplnené o bočné clony. Pergolu možno využívať prakticky počas celého roka. Na rozdiel od drevených pergol sú tie s hliníkovou konštrukciou jednoduché na údržbu. V jesennom období nastáva ideálny čas na prípravu tienenia na zimu. Keď sa oň správne postaráme aj v zime, budeme ho môcť bez problémov a naplno využívať aj budúci rok.

 titulna foto Vonkajsie rolety Climax

 

Zatienia a nepustia zlodejov

Hľadáte všestranné predokenné tienenie? Stavte na vonkajšie rolety, ktoré váš domov urobia komfortnejším a bezpečnejším. Existuje pre to niekoľko dôvodov. Vonkajšie rolety zvyšujú tepelnoizolačné vlastnosti okna, chránia pred hlukom i ničivými vplyvmi počasia a sú významnou ochranou pred vlámaním. Môžete si ich zaobstarať so zosilnenými hliníkovými lamelami alebo poistkou proti vytiahnutiu, kedy zámky spoločne s motorickým ovládaním zabraňujú nadvihnutiu panciera. Daný benefit využijete nielen pri rodinných domoch, ale aj prízemných bytoch či chatách.Pokiaľ si chcete zaobstarať vonkajšie rolety do prízemných bytov alebo na chatu, odporúčame uzamykateľné rolety, ktoré ochranu objektov ešte zvyšujú. Štatistické údaje z Nemecka potvrdzujú menšie množstvo vlámaní práve do objektov opatrených na oknách a dverách vonkajšími roletami," informuje Filip Šimara, obchodný riaditeľ najväčšieho českého výrobcu tienenia CLIMAX.

 

1 Vonkajsie rolety Climax

 

 

Zatienia a ušetria úspory

Najviac tepla do našich domovov prúdi a zároveň z nich uniká oknami. Aj s tým si vedia vonkajšie rolety poradiť. Vytvoria celistvý pancier, ktorý cez leto redukuje príjem tepla a v zime zabezpečia dodatočnú izoláciu a minimalizujú tepelné straty. Vyberať môžete od jednoduchej dutej lamely z PVC pre malé okná až po valcované, veľmi kvalitné hliníkové lamely so silnou vrstvou laku vypenených polyuretánovou penou. Rolety možno vybaviť snímačmi, ktoré sami okamžite reagujú na aktuálne počasie. Pri slnečnom svite v lete alebo nízkej vonkajšej teplote počas chladných nocí sa automaticky spustia. Keď v zime naopak vysvitne slnko, rolety sa vytiahnu, aby mohli lúče vyhrievať interiér,“ dodáva Filip Šimara. Dajú sa doplniť aj o praktické siete proti hmyzu, integrované priamo do roletového boxu, alebo napojiť na inteligentnú domácnosť a nastaviť ich automatické stiahnutie, či už ste v práci, na výlete alebo dovolenke.

 

 2 Vonkajsie rolety Climax

 

Viac informácií a inšpirácie nájdete na

www.servisclimax.sk