Pin It

 

Regulácia sálavého vykurovania / chladenia Uponor Smatrix je už niekoľko rokov spoľahlivým partnerom pre domácnosti, domovy dôchodcov alebo menšie administratívne celky. Uponor teraz predstavuje novú generáciu riadiaceho systému.

 

Všetky termostaty a termopohony zostávajú plne kompatibilné so súčasným systémom zónovej regulácie. Táto kompatibilita prináša so sebou výhodu jednoduchej výmeny súčasného systému Uponor Smatrix za nový Uponor Smatrix PULSE.

 

uponor uvodne foto

 

 

Systémové možnosti zónovej regulácie Uponor Smatrix PULSE

Systém Uponor Smatrix PULSE ponúka okrem jednoduchej regulácie teploty v miestnosti oveľa viac inovatívnych funkcií. Komunikačný modul umožňuje prístup z mobilného zariadenia (smartphone alebo tablet), či už ste doma alebo mimo neho. Vami vopred nastavená teplota sa odosiela do zónového regulátora, ktorý zaistí požadovanú teplotu v celej domácnosti.

 

 

 

uponor 4

 

Systém Uponor Smatrix PULSE umožňuje reguláciu vykurovania i zónovú reguláciu chladenia. Pri sálavom systéme chladenia je potrebné zabrániť kondenzácii vodných pár na povrchu aktívnych prvkov chladenia, čo zabezpečuje snímač relatívnej vlhkosti.

 

Intuitívny systém Uponor Smatrix PULSE je vybavený funkciou automatického vyvažovania, ktorá počíta skutočnú energiu potrebnú pre každú miestnosť a podľa tohto parametra upravuje prietoky pre každý okruh. Funkcia priebežne monitoruje podmienky v každej miestnosti, počas všetkých ročných období, a podľa potreby na ne reaguje. Šetrí tak energiu i peniaze.

 

 

 

 

 

Káblová alebo bezkáblová inštalácia?

Uponor Smatrix PULSE ponúka možnosť pripojenia termostatov k zónovému regulátoru buď bezkáblovým pripojením (Wave), alebo pomocou káblového pripojenia (Base). Výhoda pre bezkáblové pripojenie je, že systém možno ľahko inštalovať aj do novostavieb aj do rekonštrukcií už existujúcich priestorov s takmer nulovým stavebným zásahom.

 

 

 uponor 3

 

 

Novinky v systéme Uponor Smatrix PULSE

Novinkou v systéme je okrem možnosti jeho nastavenia a ovládania prostredníctvom vzdialeného prístupu (cez smartphone alebo tablet) aj nastavenie kombinácie podlahového vykurovania a stropného chladenia v prevedení 4-rúrkového alebo 2-rúrkového systému. Systém dokáže regulovať tiež fain-coily, ak sú v systéme inštalované.

V prípade kombinácie stropného chladenia s fan-coilami je použitý špeciálny algoritmus pre optimalizáciu prevádzky sálavého systému. Postupné zapínanie     fan-coilov sa realizuje iba v priebehu špičkových tepelných záťaží, kedy výkon sálavého systému nestačí.

 

 

 

uponor 1

 

 

Dôležitou novinkou je možnosť pripojenia regulácie Uponor Smatrix PULSE k nadradenému systému pomocou protokolu API. Regulácia tak môže byť použitá v systémoch s inteligentnou domácnosťou. Posledná novinka je možnosť ovládania regulácie Uponor Smatrix PULSE pomocou hlasových asistentov Amazon Alexa a Google Assistant.

Pin It