kamen

Už dávno neplatí, že kameň je chladný materiál vhodný na použitie len do exteriéru, prípadne len do interiéru. Prírodný kameň, ako jeden z mála materiálov pôsobí v správnej kombinácií materiálov luxusne a noblesne. Trúfli by ste si prepojiť exteriér vášho domu obložený fasádnym kameňom s rovnakým kameňom v interiéri? Dôležité sú kombinácie a finálna atmosféra a absolútne dokonalý súlad interiéru s exteriérom. Kde všade, je možné prírodný kameň použiť a ako vytvoriť atmosféru jedinečného bývania?

 

Atmosféra prírodného kameňa v exteriéri

Ako iste viete, prírodný kameň je obľúbený materiál do exteriéru, najčastejšie ako fasádny obklad. Je prírodného pôvodu, odolný, trvanlivý a zaujme už z diaľky svojím vzhľadom. Môžeme ho použiť, napríklad na vydláždenie cesty, chodníkov, schodov, ako obklad sokla či celého domu, na vydláždenie odstavnej plochy, parkovacej plochy aj na schody v záhrade.

Prečo zvoliť prírodný kameň na vonkajšie obloženie?

Kameň je charakteristický svojou výnimočnou odolnosťou a pevnosťou. Prírodný kameň vás nesklame, čo sa týka farebnej stálosti, oproti iným materiálom. Ak práve nechcete tráviť dlhé hodiny čistením a údržbou, potom vás iste poteší v tom, že je pre neho charakteristická ľahká a rýchla údržba, a to bez toho, aby ste museli použiť nejaké chemické prostriedky.

 

fr

 

Ak chcete dať vašej fasáde šmrnc a odlíšiť ju od bežnej výstavby, stavte na obkladový kameň. Nezabudnite však zohľadniť celkový vzhľad domu. Obkladový kameň by mal korešpondovať aj s ostatnými prvkami domu, ako sú okná, strecha, vstupné dvere, terasa a ďalšie prvky. Ak sa vám zdá, že celkové obloženie domu by bolo už príliš, vyberte obklad len na určité časti domu, ako dekoračný prvok. Môže sa jednať o vstup do domu, terasu, okolie okien alebo iné časti. Veď vlastnosti kameňa ako trvanlivosť, takmer žiadna údržba, mrazuvzdornosť a príjemný prirodzený vzhľad, sú základným predpokladom pre dokonalý vzhľad vášho domu a záhrady.

 

Leštené veľkoformátové obklady

Prírodný kameň je najstarší a zároveň najušľachtilejší stavebný materiál. Základné výrobky, ktoré vznikajú v KÁMEN BURDA sú dlažby, obklady rôznych rozmerov ako aj veľkoplošné leštené atypické dosky, ktoré sa využívajú ako obklady, dlažby v interiéri napríklad v kúpeľni, tak aj v exteriéri napríklad na fasádne obklady veľkých budov. Z veľkoplošných dosiek sa zhotovujú tie najatypickejšie výrobky podľa prianí zákazníka: obkladové dosky na schodisko, parapetné dosky, sokle, krby, konferenčné stolíky, barové pulty, kuchynské alebo umývadlové dosky... Jedinečné sú onyxové steny, ktoré sú zaujímavé vzhľadom v kombinácii lešteného a štiepaného povrchu.

Screenshot 1

Prosvětlený onyx
Prosvětlená onyxová deska v prostorách vnitřního bazénu dodává místu nezaměnitelné kouzlo a majitelům násobí pocit relaxace. Realizace je zajímavá vzhledem ke kombinaci leštěného a štípaného povrchu. Kámen je dovezený z lomů v Itálii.
 

lesteny kamen

Onyxové stěny
Instalace dvou prosvětlených onyxových stěn v soukromé vile u Prahy. Stěny jsou podsvětleny LED pásky a ve večerních hodinách poskytují hřejivý pocit. Kameny jsou na opačných koncích společného prostoru obývacího pokoje a kuchyně a celý prostor opticky propojují.

 

Tomáš Dittrich kamen kúpeľna interier

obklad prirodny kamen krb

Obklad krbu
Elegantní obklad krbu pro rodinný dům. Použili jsme velkoformátové kamenné desky.
 
 

Ak ste zástancovia prírodných materiálov, prírodný kameň nikdy nenahradí ten umelý. Medzi prírodné kamene najhojnejšie používané na obkladanie budov, plotov a interiérov patrí bridlica, kvarcit (kremenec), čadič a pieskovec. K asi najväčšej výhode prírodných kameňov, neodmysliteľne patrí predovšetkým originálny a nenapodobiteľný vzhľad vytvorený prírodou, ktorý človek nikdy nedokáže napodobniť ani prekonať. Neprekonateľná je tiež odolnosť a životnosť prírodného kameňa, ktorý s vami zostane po generácie.

 

Luxus v interiéri

kamen interier dekoracie byvanie

Prírodný kameň je vyhľadávaný v interiéroch hlavne na kuchynské pracovné dosky a do kúpeľní. Moderný a nevšedný vzhľad obývacej izby tiež docielite obložením steny, kde je krb, či krbové kachle, a to napríklad bridlicou.

Pod taktovkou kameňa sa aj ten najnudnejší interiér premení na luxusného elegána. Kamenný obklad v kúpeľni, nádherná kamenná dlažba v hale či predsieni, majestátny kamenný kozub či len „obyčajné“ kamenné umývadlo dodávajú priestoru ušľachtilosť, miestami i luxus (závisí od typu použitého kameňa). Svojou kresbou, štruktúrou či farbou bude kameň dominantný prvok interiéru, aj preto si práca s ním vyžaduje cit.

 

Typ pre čitateľa:

Zlaté pravidlo, ktoré sa oplatí dodržať, či už pri obkladaní drevom, kameňom, ale platí to aj pre tehlové steny, znie: Obkladáme iba jednu stenu. Nie však tú, kde sú okná. Málom dosiahneme v tomto prípade väčší efekt.

kamen burda logoRealizácia dekoračných kameňov v KÁMEN BURDA

Zakladateľom kamenárstva v Čechách je Ján Burda, ktorý sa so svojím tímom špecializuje na prémiové spracovanie kameňa do interiéru, ako aj do exteriéru. Ku každému projektu pristupujú individuálne, spolupracujú s architektmi, dizajnérmi ako aj konštruktérmi. Opýtali sme sa odborníka, J. Burdu na všestranné využitie kameňa a aj na to, ako ošetrovať kameň v kúpeľni.

 

 kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

 

 

 

 

Text: Petra Laclavíková v spolupráci s kamenburda

Pin It