Eurookna Prazak 01

Firma EUROOKNA PRAŽÁK bola obnovená v roku 1989 vo vlastných stolárskych dielňach, v ktorých nadviazal na tradíciu svojich predkov pán Ing. Jaroslav Pražák, MBA. Pôvodná firma bola založená už v roku 1925.

 

Spoločnosť PRAŽÁK s.r.o. z Južnej Moravy, ktorej história sa začala písať už v roku 1925, vyrába predovšetkým eurookná, drevené a drevohliníkové okná, posuvné dvere HS portály, vchodové dvere, zimné záhrady či stolárske výrobky. Tie dodáva už viac ako 30 rokov nielen svojim verným zákazníkom v Čechách a na Slovensku, ale aj do štátov západnej Európy či USA. Počas svojej existencie vyrobili v spoločnosti okná už pre tisícky rodinných domov alebo bytov. Dnes vyrábajú najviac výrobky v pasívnom štandarde, ktoré musia spĺňať nové predpisy pre pasívne a nízkoenergetické domy, ktoré nariaďuje s platnosťou od r. 2020 Smernica Európskeho parlamentu 2010/31/EÚ o energetickej hospodárnosti budov. Práve pre nové európske požiadavky v spoločnosti PRAŽÁK s.r.o. znovu certifikovali celú výrobu a ich výrobky tak získali prestížny certifikát od Passivhaus inštitútu so sídlom v Darmstadte. Spolu s certifikátom ISO, ktorý je v ich rukách už 16 rokov, zaručujú svojim zákazníkom vysokú kvalitu výrobkov. Samotná výroba prebieha na modernej linke z CNC strojov a je dokončená tímom skúsených remeselníkov. Týmto vychádzajú v ústrety požiadavkám ich zákazníkov, projektantov a architektov na kvalitné výrobky podľa posledných požiadaviek pasívneho bývania s nízkou uhlíkovou stopou.

 

Eurookna Prazak 03

 

Najobľúbenejšie produkty

V spoločnosti PRAŽÁK s.r.o. sa zaoberajú predovšetkým výrobou eurookien, drevohliníkových okien, vchodových dverí a zimných záhrad. Obľúbeným výrobkom sú posuvné dvere HS portály v drevenom a predovšetkým v drevohliníkovom prevedení. V súčasnej dobe majú takmer všetky novostavby zakomponované tzv. HS portály, častejšie označované ako posuvné dvere. Technické riešenie umožňuje manipulovať s rozmermi krídla so šírkou 3 300 milimetrov, výškou 2 900 milimetrov a váhou až 400 kg. Architekti ich s obľubou používajú do obývacej izby, umiestnenej najčastejšie na južnú či západnú stranu. Nespornou výhodou je aj ich bezbariérovosť. Výrobu posuvných dverí zahrnuli do svojho programu približne pred 16 rokmi. Odvtedy s veľkým úspechom a výborným ohlasom vyrobili tisíce kusov. Za tú dobu uskutočnili množstvo inovácií od používania izolačných trojskiel, drevohliníkového prevedenia cez ryhovanú povrchovú úpravu až po integrované vetracie mriežky či elektrické pohony. Je však nevyhnutné pripomenúť, že funkčnosť výrobku je daná predovšetkým jeho precíznym zabudovaním. Práve preto v spoločnosti PRAŽÁK s.r.o. pracuje množstvo skúsených odborníkov s dlhoročnou praxou a bohatými skúsenosťami.

 

Eurokna Prazak 04 Eurokna Prazak 05 Eurookna Prazak 06

Realizácia drevohliníkových okien vo vydavateľstve MEDIA/ST


Drevohliníkové okná

Predstavujú spojenie kvality drevených eurookien s takmer neobmedzenou životnosťou hliníkových okien. Vďaka tomu drevohliníkové okná nevyžadujú takmer žiadnu starostlivosť o povrchovú úpravu. Konštrukcia okien vychádza z úspešného modelového radu drevených okien IV92. A v súčasnej dobe ide o konštrukčne najkvalitnejšie okná na trhu.

 

 

 

Pin It