Plocha strešnej krytiny RŐBEN MONZAplus Maduro glazúra Plocha strešnej krytiny RŐBEN MONZAplus Trentino glazúra Plocha strešnej krytiny RŐBEN PIEMONT gaštanová glazúra


Strešná krytina musí vydržať desaťročia, musí byt funkčná a krásna na pohľad. Mala by vyžarovať posolstvo: „pod touto strechou sa žije šťastne a v bezpečí“.

 

Keramika dobrá na všetko

Keď kdekoľvek v Európe uvidíme dom s peknou škridlou na streche, tak vedome cítime, že je to solídna a trvalá stavba. Odolnosť voči pôsobeniu rôznych poveternostných vplyvov, dlhoročná záruka a bohatá ponuka vzorov a farieb, to sú najdôležitejšie argumenty, ktoré hovoria v prospech keramických – pálených krytín. Stavebná keramika predstavuje celú škálu rôznych stavebných materiálov, pomocou ktorých možno zhotoviť nie len nosnú stenu, estetickú fasádu ale aj funkčnú strechu. Keramika sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči vonkajším vplyvom ale najmä dlhoročnou trvácnosťou. Jej použitie pri stavbe domu prispieva k zvýšeniu komfortu bývania z hľadiska akustiky a teploty, ktorá je vo vnútri budovy. Tepelnoizolačné vlastnosti pálených tehál a strešných škridiel pomáhajú udržať v miestnostiach v lete príjemný chládok a teplo v zimnom období.

 

Plocha strešnej krytiny RŐBEN MONZAplus Maduro glazúra

Plocha strešnej krytiny RŐBEN MONZAplus Maduro glazúra

 

Keramické škridly – trvácna a exkluzívna strecha

Keramické škridly oddávna zdobia strechy budov. Ich popularita trvá až do dnes. To, aký materiál je použitý na pokrytie strechy, má vplyv na zdravie a „beh života“ celého domu. Pálené strešné krytiny patria medzi strešnými materiálmi medzi najtrvácnejšie krytiny. Rozvoj výrobných technológii otvoril nové možnosti v rozsahu farebnosti a ovplyvnil zdokonalenie ich technických parametrov. Nové odtiene keramických škridiel vznikli hlavne vďaka použitiu povrchových úprav, engoby alebo glazúry. V prvom aj v druhom prípade je dosiahnutý nielen zaujímavý farebný efekt ktorý dodáva streche exkluzivitu, ale vytvorí hladší povrch, čo zvyšuje odolnosť voči prírodným vplyvom. Pálená strešná krytina s povrchovou úpravou má pridanú hodnotu vo forme trvácnosti a stálofarebnosti strechy, čím zvyšuje celkovú estetickú, pohľadovú a finančnú hodnotu domu.

 

Plocha strešnej krytiny RŐBEN MONZAplus Trentino glazúra

Plocha strešnej krytiny RŐBEN MONZAplus Trentino glazúra

 

Odolná, funkčná a stále krásna krytina

30-ročná záruka poskytovaná výrobcom je dnes už štandardom. Medzi najdôležitejšie vlastnosti škridly, ktoré majú vplyv na trvácnosť, sú mrazuvzdornosť, odolnosť voči teplotným rozdielom, voči agresívnym zložkám obsiahnutých v ovzduší a emisiám v priemyselných a mestských oblastiach. Pálená škridla nereaguje na pôsobenie kyslých dažďov a fotochemických procesov, vrátane UV žiarenia. Žiadny z týchto javov nemá vplyv na stratu farebnosti. To znamená, že škridla nemení svoju farbu počas celej doby jej užívania. Výhodou skladaných pálených krytín je aj ich prípadná rýchla výmena v prípade poškodenia.

 

Plocha strešnej krytiny RŐBEN PIEMONT gaštanová glazúra

Plocha strešnej krytiny RŐBEN PIEMONT gaštanová glazúra

 

Keramika znamená úspory

Pri kalkulácii nákladov na stavbu domu musíme brať ohľad nielen na aktuálne ceny stavebného materiálu, ale zobrať do úvahy aj budúce výdaje, súvisiace s používaním a nutnosťou neskorších opráv. Stavebná keramika je cenená práve pre svoju trvácnosť a odolnosť voči pôsobeniu vonkajších vplyvov. Pálené škridly nevyžadujú počas svojej životnosti takmer žiadne ďalšie investície na ich údržbu, no napriek tomu si po celú dobu udržujú svoj ušľachtilý vzhľad a hodnotu.

Text: RŐBEN

 

Pin It