internorm okna podujatie

Spoločnosť je lídrom v oblasti technológií a inovácií v odbore. Foto: Internorm


Prvé medzinárodné online partnerské podujatie k výročiu s viac ako 1 000 účastníkmi.

 

Internorm oslavuje 90! V roku 1931 položil Eduard Klinger senior základný kameň svojej zámočníckej firmy s jedným zamestnancom v Linzi. Dnes je táto rodinná spoločnosť najväčšou medzinárodnou značkou okien v Európe, lídrom v oblasti technológií a inovácií v brandži a zamestnávateľom pre viac ako 1 900 zamestnancov. Dodnes bolo v troch závodoch Traun, Sarleinsbach a Lannach vyrobených viac ako 26 miliónov okien a dverí  „100% Made in Austria“. Z dôvodu pandémie koronavírusu sa oslavy 90-ročnej histórie spoločnosti konali 24.februára virtuálne. Spolu so všetkými Internorm partnermi, a teda s približne 1 000 účastníkmi, oslavovala európska značka okien číslo jedna svoje 90-te jubileum digitálne. Pod heslom „#FIT4FUTURE“ boli hlavnou témou okrem ohliadnutia sa do roku 2020 predovšetkým témy budúcnosti – inovácie a digitalizácia. 

 

Internorm okna nova generacia

 

Dodnes bolo v troch závodoch Traun, Sarleinsbach a Lannach vyrobených viac ako 26 miliónov okien a dverí  „100% Made in Austria“. Foto: Internorm

 

90 rokov Internorm: inovatívne partnerské podujatie k výročiu

Okolo 1 000 virtuálnych hostí – predovšetkým obchodných partnerov – oslavovalo so spoločnosťou Internorm, spoločne sa ohliadli za úspešnou históriou a náročným rokom 2020. Slávnosť bola vysielaná z profesionálneho online štúdia v Internorm centrále v Traune, a zábavne moderovaná moderátorkou Puls4 – Alinou Marzi. Okrem úspešného zavedenia na trh drevo-hliníkového okna HF400, špeciálne pre švajčiarsky trh a niekoľkokrát oceneného prémiového okna KF520, sa pozornosť sústredila na informácie a najnovšie skúsenosti počas pandémie koronavírusu z rôznych trhov. „Náročné časy si vyžadujú inovatívne nápady. Tohtoročným partnerským podujatím sme mohli osláviť naše 90. výročie vo veľkom štýle aj napriek momentálne obmedzeným možnostiam a posilniť súdržnosť Internorm rodiny. Toto podujatie vnímame aj ako znamenie, že žijeme svojou inovatívnou filozofiou na všetkých úrovniach a tešíme sa na budúcnosť,“ uviedol spolumajiteľ spoločnosti Internorm a hovorca spoločnosti Christian Klinger.

 

Internorm okna nova generacia

 

Foto: Internorm

 

Od priekopníka k lídrovi v oblasti technológií a inovácií

Internorm bol vždy priekopníkom v oblasti výroby okien. Spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1931 ako spoločnosť zaoberajúca sa zámočníctvom, začala ako prvá v Rakúsku v roku 1963 vyrábať plastové okná. Internorm dnes ponúka širokú a perfektne zladenú škálu inovatívnych okenných a dverných systémov v segmentoch plast, plast/hliník a drevo/hliník.

 

internorm okna

 

Internorm už desaťročia určuje nové štandardy. Foto: Internorm

 

Vďaka podnikateľskej predvídavosti, technologickému know-how a zmyslu pre dizajn sa stal Internorm už čoskoro jednotkou na trhu. Dôsledný výskum a vývoj boli základom na ceste k tomu, aby sa stal už od začiatku lídrom v oblasti technológií a inovácií. Internorm už desaťročia určuje nové štandardy pomocou technológií udávajúcich trendy - napríklad s prvým okenným systémom s tromi sklami a tromi tesneniami v roku 1979, prvým bezolovnatým plastovým oknom v roku 1994 alebo v roku 2001 s prvým drevo-hliníkovým oknom s vysoko tepelnoizolačnou termopenou. Najmä v uplynulom desaťročí spoločnosť Internorm preukázala svoje inovačné prvenstvo v priemysle zavedením revolučnej série I-tec. Najnovšiu históriu inovácií zavŕšili úplne nové produkty, ako uvedenie novej generácie okien KF520, bezkonkurenčný uzamykací systém I-tec Secure a zavedenie prvotriedneho skla s pokovením ECLAZ® v štandarde.

Pin It