dom stavba

Čo vám napadne ako prvé pri predstave ekologického domu? Väčšine ľudí sa vybaví nízkoenergetická drevostavba. Skutočne zelené domy však nie sú postavené iba vo vysokom tepelno-izolačnom štandarde. Využívajú tiež prírodné materiály, ktoré sa dajú ekologicky vyrábať, pri výstavbe s nimi nevzniká zbytočne veľa odpadu a sú recyklovateľné.

 

Bývanie v takomto dome je taktiež zdravotne nezávadné a príjemné z pohľadu kvality vzduchu či akustiky. A v neposlednom rade, ekologická stavba má tiež dlhú životnosť a prežije aj výnimočné udalosti, ako sú aj extrémne poveternostné vplyvy. Pre stavbu alebo rekonštrukciu domu do ekologického štandardu je preto nevyhnutné starostlivo zvážiť množstvo detailov, vrátane skladby vnútorných stien, podláh a stropov.

 

knauf dom stavba

 

Spoločnosť Knauf ponúka pre ekologické drevostavby špeciálny rad sadrokartónových a sadrovláknitých dosiek, ktoré sa vyrábajú z ekologicky čistých polotovarov a keďže sú recyklovateľné, nezaťažujú životné prostredie.

Riešenie pre drevostavby

Špeciálne pre drevostavby je určená napríklad doska Diamant X s výnimočnými akustickými, protipožiarnymi a mechanickými vlastnosťami, ktorá navyše ponúka aj statickú funkciu. Vďaka vysokým statickým hodnotám a dĺžke 2,75 m otvára táto funkčná doska nové perspektívy v aplikácii – dá sa montovať na celú výšku miestnosti bez potreby horizontálnych spojov.

 

dom stavba

 

V drevostavbách je tiež obľúbená sadrovláknitá doska Knauf Vidiwall, ktorá zaisťuje vysokú tuhosť konštrukcie a jej odolnosť voči mechanickému namáhaniu a podlahová doska Brio určená pre konštrukcie suchých podláh, ktorá je navrhnutá s prihliadnutím na elimináciu krokového hluku.

Rýchle, čisté, efektívne

Ako fasádne riešenie pre drevostavby je vhodná a v praxi osvedčená cementová doska pre prevetrávanú fasádu Aquapanel Cement Board Outdoor, ktorá je odolná aj pri extrémnych prejavoch počasia a teplotných výkyvoch. Použiť ju môžete aj na podbitie strešných podhľadov.

Okrem ekologického rozmeru a splnenia najvyšších požiadaviek na požiarnu odolnosť, akustiku, statiku a bezpečnosť, prinášajú systémy Knauf v rámci suchej výstavby pre segment drevostavieb aj rýchlosť, čistotu a efektívnosť. 

 

Pin It