Bramac Tegalit Protector ebenová čierna

Každá kvalitná stavba musí stáť na dobrých základoch, no podstatné je aj jej zastrešenie tou správnou a kvalitnou strechou. Aká to však je? Spoločnosť Bramac prináša pravidelný seriál, vrámci ktorého architekt Ján Briežnik osvetlí mnohé otázky týkajúce sa tejto problematiky.    

 

TÉMY

1. Moderná nízkoenergetická strecha

2. Štýlová viacfarebná strecha

3. Strecha s metalickým povrchom

4. Strecha s nízkym sklonom

5. Zelená strecha 

6. Plochá strecha s ochranou proti prehriatiu

 

Moderná nízkoenergetická strecha

Dopyt po plochej optike

V posledných rokoch je viditeľný posun vkusu staviteľov v oblasti šikmých striech nielen ohľadom tvaru strechy, ale aj tvaru samotnej krytiny. Hľadajú odlíšenie od „klasickej“ vlnovky a riešením pre nich je moderne vyzerajúca strecha s minimalistickým čistým dizajnom a plochým modelom škridly. Na trhu je v ponuke viacero takýchto riešení, ja popíšem produkt, ktorý nad ostatnými vyčnieva svojim vlastnosťami.

 

skridly vzorkovnik Bramac Tegalit

 

Bramac Tegalit s povrchovou úpravou Star 

Krytina vhodná pre súčasnú architektúru, ktorá sa vyznačuje okrem výbornej pevnosti aj obzvlášť hladkým povrchom. Výrobca to dosiahol unikátnou technológiou nanesenia minerálnej vrstvy, ktorá vyrovná všetky nerovnosti povrchu.

Ocenenie za produktový dizajn                                                 

Krytina Tegalit získala aj ocenenie Red Dot, čo je pre architekta aj zákazníka uznávaná značka kvalitného dizajnu priemyselných výrobkov. K modernému tvaru patria aj moderné farebné odtiene najmä v tmavom tóne.

Ochrana pred prehriatím podkrovia

Na druhej strane, tmavá strecha v lete prispieva k prehrievaniu podstrešných priestorov. Povrch Star však vďaka reflexnej vlastnosti tento efekt redukuje, pričom ostáva až o 10 °C chladnejší ako iné tmavé krytiny. Takáto strecha tak môže prispieť k zníženiu teploty v interiéri v letnom období až o 3 °C v porovnaní s bežnou strechou, a to bez nutnosti použitia klimatizácie. Krytina Bramac Tegalit Star je model, ktorý umožňuje vytvoriť, z môjho pohľadu, vskutku komplexné, moderné dielo.

 

architekt brieznik

 

Ing. arch. Ján Briežnik

„Som architekt a zároveň sa zaoberám stavebnou činnosťou. Celý svoj profesijný život sa venujem najmä strechám. Zákazníci sa ma často pýtajú, či aj pri nich existujú nejaké trendy a novinky. V tomto seriáli sa preto s vami rád podelím o svoje poznatky.“

www.bramac.sk

Pin It