Xella Silka2

Foto: Xella

 

Vápenno-pieskové tvárnice sa osvedčujú už viac ako sto rokov a sú jedným z najtradičnejších stavebných materiálov.

 

Vápenno-pieskové tvárnice Silka bodujú všade tam, kde sú kladené zvláštne nároky na nosnosť alebo zvukovú izoláciu. Stavebný systém Silka je k dispozícii v rôznych variantoch a je ideálny pre racionálne riešenie v bytovej aj komerčnej výstavbe. Vynikajúce vlastnosti vápenno-pieskových tvárnic a priečok Silka poskytujú obyvateľom bytov, domov a iných objektov dokonalú akustickú ochranu a bezpečnosť.

Všestranné aplikácie

Či už hovoríme o nosných alebo nenosných stenách, obvodových alebo vnútorných, tvárnica Silka ponúka pri novostavbách a rekonštrukciách bytových domov i stavieb v oblasti občianskej vybavenosti vždy správne a zodpovedajúce riešenie.

Široké spektrum výhod

Steny z vápenno-pieskových tvárnic Silka sú vďaka svojej vysokej pevnosti v tlaku obzvlášť nosné, a to aj v štíhlych formátoch. Generujú tak ďalší obytný priestor a zároveň šetria množstvo stavebného materiálu. Vysoká hustota vápenno-pieskových tvárnic Silka je základom akustického komfortu. Chránia pred hlukom a rušivými zvukmi, či už prichádzajú zvonku, zo susedného bytu alebo z vlastného obytného priestoru. Zaručujú tak pokojné a pohodové bývanie.

Výborné uplatnenie má Silka aj v sektore zdravotníctva

Pre obvodové murivo a deliace priečky nemocníc je možné využiť tvárnice a priečky Ytong, v priestoroch s RTG prístrojmi sú ideálne práve vápenno-pieskové tvárnice Silka. Tie majú pri svojej vysokej objemovej hmotnosti výborné vlastnosti protiradiačnej ochrany, čím sa značne redukuje potrebná hrúbka barytovej omietky, s ktorou sa nepracuje ľahko. Tieto tvárnice je možné využiť aj pri deliacich priečkach medzi jednotlivými ambulanciami, a to z dôvodu ich vysokej zvukovej nepriezvučnosti. Pri priestoroch, kde zvuková nepriezvučnosť, resp. radiačná ochrana nehrá zásadnú rolu, je možné murovať s klasickými priečkovkami Ytong.

 

Xella Silka1

Foto: Xella

 

Zdravie a pohodlie je zaistené

Vápenno-pieskové tvárnice Silka navyše prispievajú k zdravej vnútornej klíme tým, že akumulujú teplo a vlhkosť: v lete je v miestnosti komfortne chladno a v zime naopak príjemne teplo. Je to materiál udržateľný a šetrný k životnému prostrediu: tvárnice a priečky Silka sa vyrábajú z vápna, piesku a vody, teda surovín, ktoré sa vyskytujú v prírode a neobsahujú žiadne chemické a toxické látky.

Nehorľavé, odolné a mrazuvzdorné

Vápenno-pieskové tvárnice Silka sú deklarované ako nehorľavý stavebný materiál triedy A1, a poskytujú tak optimálnu požiarnu ochranu. Vďaka ich zloženiu nevznikajú v prípade požiaru žiadne toxické splodiny. Rýchle a bezpečné spracovanie a koordinované systémy stavebných prvkov Silka zaisťujú rýchly postup výstavby. Sotva je možné s iným stavebným materiálom postaviť úsporne tak štíhle a súčasne pevné steny. Steny z vápenno-pieskových tvárnic Silka sú odolné voči poveternostným vplyvom a vďaka mnohým formátom prepožičiavajú každej architektúre veľmi zvláštny nádych a zaručia dlhotrvajúci dokonalý vzhľad.

 

Pin It