ytong lambda YQ

Foto: Xella Slovensko

 

Nezáleží na tom, akú veľkú alebo malú stavbu staviate, spoločnosť Xella Slovensko vám s materiálmi Ytong a Silka ponúka riešenie pre každé podlažie, od pivnice až po strechu. Pórobetónové tvárnice Ytong Lambda YQ predstavujú rýchly, efektívny, cenovo dostupný a udržateľný spôsob výstavby. Spĺňajú prísne normy pre izoláciu a požiarnu bezpečnosť.

 

Všetko začína výberom správneho materiálu

Energeticky účinná výstavba sa dnes stala prioritou. Preto treba venovať tepelnej izolácii budovy veľkú pozornosť. Vedeli ste, že jedna tretina tepelných strát budovy vzniká pozdĺž vonkajších stien a jedna tretina pozdĺž strechy? Spoločnosť Xella je výrobcom mnohých stavebných materiálov a neustále vyvíja nové systémy, ktoré uľahčujú realizáciu cenovo dostupných energeticky úsporných budov.

Vlajkovou loďou v oblasti pórobetónových tvárnic pre obvodové nosné steny sú tvárnice Ytong Lambda YQ, s ktorými je možné postaviť domy v energetickej triede A0  alebo pasívne domy bez dodatočnej tepelnej izolácie.

Tepelná izolácia vonkajších stien

Monolitické obvodové steny, postavené z pórobetónovej tvárnice Ytong Lambda YQ s povrchovou úpravou podľa vašich predstáv (omietka, lícové tehly, drevo, kameň, cementovláknité obklady a iné) poskytujú dokonalú izoláciu. V zime steny Ytong tvárnic udržujú vo vnútri teplo av lete ho naopak udržujú vonku: prirodzená tepelná optimalizácia a komfort. Kombinácia výborných tepelnoizolačných vlastností a akumulačnej schopnosti pórobetónových tvárnic Ytong predstavuje ideálne riešenie aj na prechodné obdobia jari a jesene.

Stavba z tvárnic Ytong je vzduchotesná a bráni nežiaducemu prúdeniu vzduchu

Každý, kto chce stavať energeticky úsporne, musí stavať vzduchotesne. To je základnou požiadavkou, aby nedochádzalo k stratám energie škárami a trhlinami. Veď ako nekontrolovateľný vstup studeného vzduchu do budovy, tak aj odchod tepla škárami stoja zbytočné peniaze. O prievane nehovoriac.

Dokonale nehorľavé materiály znižujú riziko požiaru

Požiarne bezpečné budovy začínajú stavbou z nehorľavých materiálov. A také sú pórobetónové tvárnice Ytong aj vápennopieskové tvárnice Silka. Pri stavbe s nimi sa nemusíte obávať šírenia požiaru ani toxických výparov a dymu. Tvárnice Ytong a Silka zostávajú neporušené aj pri vystavení extrémnemu teplu. Absencia dodatočného zateplenia je bonusom navyše.

Pin It