bramac plocha strecha

Foto: Bramac

 

V súčasnosti sa dostáva do popredia trend rodinných domov s plochou strechou. Obyvateľom poskytujú moderný vzhľad s maximálne využitým obytným priestorom. Aby sa však zabezpečila maximálna ochrana obytných priestorov, je nevyhnutné použiť pre strechu kvalitné a spoľahlivé materiály.  

 

Témy: 1. Moderná nízkoenergetická strecha 2. Štýlová viacfarebná strecha 3. Strecha s metalickým povrchom 4. Strecha s nízkym sklonom 5. Zelená strecha 6. Plochá strecha s ochranou proti prehriatiu

Novú generáciu na trhu predstavuje syntetická hydroizolácia BMI Everguard TPO. Je výsledkom inovácie koncernu BMI v oblasti technológií a dizajnu plochých striech. Ide o ucelený systém v podobe membrány z termoplastických polyolefínov (TPO) s nosnou vložkou z polyesteru. Používa sa na mechanicky kotvené strešné systémy vystavené účinkom UV žiarenia. Celosvetovo je toto riešenie nainštalované už na viac ako 300 miliónoch metrov štvorcových striech.   

 

bramac strecha montaz

Foto: Bramac

 

 


Výhody strešného systému BMI Everguard TPO:


∆ vyššia životnosť voči bežnej PVC fólii, 
∆ použiteľný na akýkoľvek podkladový materiál, 
∆ výborná zvariteľnosť spojov, pričom zváranie je bez zápachu a škodlivých výparov, 
∆ neobsahuje žiadne zmäkčovadlá, ktoré časom degradujú kvalitu materiálu, 
∆ dlhodobo pevná a flexibilná fólia, 
∆ vysoká stabilita, nízke zmrašťovanie, 
∆ nevyžaduje použitie biocídov proti plesniam a hubám, pretože je pred nimi odolný, 
∆ vďaka bielemu povrchu chráni pred prehrievaním interiéru, v porovnaní s tmavými matnými povrchmi povlakových krytín dokáže znížiť teplotu v podstreší až o 9 °C.

 

Ing. arch. JÁN BRIEŽNIK 

brieznik usmev

 

Som architekt a zároveň sa zaoberám stavebnou činnosťou. Celý svoj profesijný život sa venujem najmä strechám. Zákazníci sa ma často pýtajú, či v nich existujú nejaké trendy a novinky. V tomto seriáli sa preto s vami rád podelím o svoje poznatky.www.bramac.sk

 

Pin It