okna shutterstock

Foto: rawf8/Shutterstock

 

Ak projektujete nový rodinný dom alebo skrátka len vymieňate okná vo vašom doterajšom byte či dome, zbystrite pozornosť. Naozaj záleží na tom, aké z dostupných riešení si vyberiete. Okrem klasiky v podaní plastových, drevených či hliníkových okien nájdete aj jednu veľmi zaujímavú kombináciu, v ktorej sa snúbi viacero pozitív. Jedná sa o drevohliníkové okná, ktoré sa tešia aj uznanlivému pomenovaniu prémiové okná.

 

Čím sú výnimočné?

Drevohliníkové okná už podľa svojho názvu kombinujú hliník a drevo, dva obľúbené materiály, čo sa týka okien. Dá sa skonštatovať, že z oboch si berú to najlepšie. Výsledkom je veľmi dobrá funkčnosť okien, čo sa týka izolácie, a to ako z pohľadu tepla, tak aj po stránke hluku. Ďalej je tu estetická stránka, ktorá je pútavá a dokáže príjemne oživiť interiér i exteriér bytu či domu.

Z čoho sa skladajú?

Pri výrobe týchto moderných okien sa používa vysokoodolný hliník pre exteriér. V rámci interiérovej stránky okien, čiže zvnútra, sa zase používa špičkovo opracované drevo. Samozrejme, nesmú chýbať vrstvy kvalitného skla. Aj z dôvodu kombinácie viacerých materiálov je náročnejšie dopracovať sa ku konečnému produktu, no výsledok v podobe drevohliníkového okna naozaj stojí za to. A to po všetkých stránkach.

Kde sa dajú využiť?

Čo sa týka využiteľnosti, drevohliníkové okná môžu veľmi dobre zapadnúť do rodinných domov či chalúp postavených v prírodnom prostredí. Je príjemné mať okno, ktoré dobre izoluje, no zvnútra esteticky dotvára prírodný aspekt. Pochopiteľne, už len z pomenovania prémiové vyplýva, že cena je o niečo vyššia než pri čisto plastových či len drevených oknách. Na druhej strane sú tu vyššie uvedené výhody drevohliníkových okien, ktoré hovoria v prospech týchto moderných okien. Aj preto sa dá predpokladať, že drevohliníkové okná budú aj u nás čoraz populárnejšie.

 

Pin It