Univerzalna vnutorna jednotka Altherma

Univerzálna vnútorná jednotka Altherma. Foto: Daikin

 

Špičkové tepelné čerpadlá Daikin Altherma poskytujú dokonalý komfort vďaka praktickému riešeniu 3v1, ktoré zabezpečí vykurovanie, chladenie aj prípravu teplej vody v  domácnosti. Vynikajú vysokou účinnosťou, úspornosťou a dlhodobou spoľahlivosťou. 

 

Tepelné čerpadlá sú aktuálne veľmi trendy najmä kvôli ekológii a nezávislosti na fosílnych palivách. Ide o jedno z najekologickejších riešení na vykurovanie, chladenie a ohrev pitnej vody. Stačí jeden kW zo siete, ďalšie tri získajú čerpadlá zo vzduchu a spolu pre domácnosť vyrobia štyri kilowatty. Okrem komfortnej teploty oceníte aj jednoduché ovládanie prostredníctvom mobilnej aplikácie. Spoločnosť Daikin má v ponuke viacero variantov tepelných čerpadiel, z ktorých si vyberie každý.

Dokonalé riešenie pre novostavby

Nízkoteplotné tepelné čerpadlá Daikin typu vzduch-voda sú ideálnym riešením pre novostavby. Pri kombinácii s podlahovým vykurovaním alebo nízkoteplotnými radiátormi spotrebujete na vykurovanie vášho domu minimum energie. Čerpadlá sú navrhnuté v Európe pre Európu a sú vhodné pre všetky európske klimatické podmienky počas celého roka.

 

Univerzalna vnutorna jednotka Altherma 3 pre externy zasobnik

Univerzálna vnútorná jednotka Altherma 3 pre externý zásobník. Foto: Daikin

 

Investícia do komfortu a energetických úspor

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma 3 H HT typu vzduch-voda ponúka vykurovanie, chladenie a okamžitý ohrev teplej vody, pri ktorých sa spotrebuje menej energie. Tento systém je ideálny pre vlastníkov domov, ktorí chcú modernizovať svoj kotol alebo tradičný vykurovací systém na zelenšie a nákladovo efektívnejšie riešenie. Okrem toho, že čerpadlo má vynikajúci výkon, aj dokonale vyzerá, za čo získala jednotka Daikin Altherma 3 H HT dve prestížne ocenenia za dizajn.

Energia z podzemných zdrojov

Tepelné čerpadlá využívajúce energiu podzemných zdrojov sú ideálnym riešením pre novostavby alebo veľké rekonštrukcie využívajúce horizontálne okruhy na miestach, kde je dostupný pozemok alebo vertikálne sondy vŕtané kolmo do zeme. Získavaním energie zo zeme sú tieto tepelné čerpadlá mimoriadne spoľahlivé aj v tých najchladnejších podnebiach. Teploty v zemi zostávajú počas celého roka pomerne stabilné, preto je to ideálny zdroj obnoviteľnej energie. Inštalácia tohto čerpadla si vyžaduje pozemok, ale z dlhodobého hľadiska výrazne znižuje vypúšťanie uhlíkových emisií a pomáha šetriť náklady za energiu. Tepelné čerpadlo Daikin Altherma, napájané na 80 percent zo zeme a na 20 percent elektrickou energiou, vykuruje a pripravuje teplú pitnú vodu s triedou energetickej účinnosti A++.

Tepelné čerpadlo je ideálnou investíciou, ktorá šetrí náklady a do domácností prináša dokonalý komfort. Vyberte si aj vy tepelné čerpadlo od svetovej jednotky. 

www.daikin.sk

Pin It