1renovacia

Foto: DAIBAU

 

Stavebná sezóna sa už začala a s príchodom krajšieho počasia bude v plnom prúde.

 

Nájsť dobrého majstra alebo stavebnú formu je niekedy veľmi náročné nielen pre investorov, ale aj pre jednotlivcov, ktorí chcú stavať, zmodernizovať alebo rekonštruovať svoje obytné alebo nebytové priestory.

Veľká časť majstrov, ako sú maliari, tesári, elektrikári či inštalatéri, sú zaneprázdnení, ťažko nájdete majstra práve vtedy, keď ho potrebujete a drobné zásahy, napr. zariaďovanie kúpeľne či kuchyne, môžu namiesto niekoľkých dní alebo týždňov trvať niekoľko mesiacov.

Okrem toho je tu aj otázka skúseností a zručnosti remeselníkov, o ktorých sa dozvedáte od iných vo svojom okolí. Ak sa nepohybujete v kruhoch stavbárov, architektov, investorov, či ľudí, ktorí mali nedávno zásahy vo svojich domoch, bytoch alebo iných priestoroch, nemôžete si byť istí, že ste si vybrali pravého. 

Ako nájsť kvalitného majstra?

Na portáli daibau.sk sú na jednom mieste nielen zhromaždené, ale aj prehľadne a systematicky prezentované informácie o zhotoviteľoch, majstroch a dodávateľoch. Na tomto portáli je zoskupených viac ako 12 000 miestnych vykonávateľov prác v oblasti stavebníctva zo všetkých kútov našej krajiny. 

Riziko nájdenia majstra cez túto stránku je minimálne, keďže podnikanie každej firmy, ktorá je medzi ponúkanými, bolo overené. Kontrolujú sa aj skúsenosti na trhu a zverejňujú referencie. 

Zhromažďujú sa aj hodnotenia a odborné odporúčania používateľov a kvalita firmy sa objektívne hodnotí od 1 do 10. Vykonávatelia prác sa nemôžu sami hodnotiť, ani to namiesto nich nerobia „chatboty“. Hodnotiť ich môžu iba používatelia, ktorí si majstrov najali, čím sa ešte viac znižuje riziko. 

 

2hodnotenie

Foto: DAIBAU

 

Ak chcete nájsť odborníkov pre svoj projekt, na uvedenom portáli môžete nechať dopyt.

Je dôležité uviesť konkrétne informácie, ako je typ práce, termín a lokalita vykonávania prác. Na základe toho vám vyhľadávací systém na platforme Daibau ponúkne najvhodnejších majstrov a firmy v súlade so špecifikami projektu.

Práve preto, že sa od majstrov a firiem neberie žiadna provízia, odoslanie dopytu a výber navrhovaného majstra nespôsobuje zákazníkovi žiadne dodatočné alebo skryté náklady.

 

3zena pocitac

Foto: DAIBAU

 

Ako odhadnúť náklady?

Ďalší problém, ktorý sa často vyskytuje pri výstavbe a rekonštrukcii, je nereálny odhad nákladov. Na realizáciu každého projektu je potrebný určitý rozpočet a je lepšie vopred vedieť, aké budú náklady. 

Na portáli daibau.sk môžete zistiť ceny najžiadanejších prác. Aktuálne je k dispozícii viac ako tisíc orientačných cien pre jednotlivé práce na základe takmer 50-tisíc projektov, ako sú montáž klimatizácie, pokládka obkladov, montáž garážových brán, pokrývačské práce, stavba domu na kľúč, rekonštrukcia kúpeľne a podobne. 

Pri každej opcii je cenový rozsah podrobne vysvetlený v závislosti od toho, čo sa požaduje. Napríklad, rekonštrukcia kúpeľne môže stáť od 2 000 do 6 000 eur. Na cenu rekonštrukcie kúpeľne vplýva rozsah prác: odstránenie obkladačiek a demontáž vybavenia, odvoz stavebného odpadu, hrubé vodoinštalatérske práce, murárske práce, príprava podkladu na pokládku obkladu, pokládka keramického obkladu, škárovanie... Ak je potrebné, do rekonštrukcie kúpeľne možno zahrnúť aj inštaláciu potrubia pre podlahové kúrenie, čo tiež zvýši náklady na rekonštrukciu. 

Výhody pre zhotoviteľov - firmy a majstrov

Platforma Daibau prináša množstvo výhod aj pre zhotoviteľov a dodávateľov. Stavebným firmám, remeselníkom, výrobcom a dodávateľom, ktorí ponúkajú stavebné materiály, umožňuje rýchlo a jednoducho osloviť serióznych klientov a zároveň ušetriť peniaze na propagáciu a reklamu.  Táto internetová platforma spája objednávateľov a vykonávateľov prác spôsobom, ktorý odbremeňuje obe strany. Aby sa mohli prihlásiť na webovú stránku, uchádzači o prácu v oblasti stavebníctva musia byť evidovaní v obchodnom alebo živnostenskom registri.

Na webovú stránku sa môžu prihlásiť vyplnením dotazu na portáli, v ktorom je potrebné uviesť druhy prác, ktoré firma vykonáva, stručnú charakteristiku firmy a vybrať okres, do ktorého patria.

Súčasťou portálu je Časopis s čerstvými nápadmi a radami

V Časopise nájdete užitočné tipy na zariaďovanie vášho obytného priestoru, rekonštrukciu domu alebo bytu, zaujímavé témy týkajúce sa interiérového a exteriérového dizajnu... V zaujímavých textoch sú jednoduchým spôsobom prezentované nápady na zariadenie a rekonštrukciu a pre takéto projekty sú uvedené aj orientačné ceny. V jednotlivých článkoch sú k dispozícii aj rozhovory s odborníkmi z rôznych oblastí stavebníctva. 

 

4spokojny zakaznik

Foto: DAIBAU

 

Okrem toho spoločnosť Daibau spolupracuje s obcami a mestami na území Slovenska s cieľom propagovať architektonické dedičstvo širšej verejnosti a poukazovať na krásu architektúry na Slovensku. 

Viac o tejto jedinečnej platforme, vytvorenej na účel spájania investorov a vykonávateľov prác, sa dozviete na ich webovej stránke daibau.sk.

Pin It