stierky mikrocemetn shutterstockFoto: Christian Delbert / Shutterstock.com

 

Ak sa niečomu pri stavbe nového domu chcete vyhnúť, tak je to určite prehnaná vlhkosť. Aj preto sa logicky mnohí stačia o vybudovanie základov či hrubej stavby mimo daždivých a chladných mesiacov. Niekedy sa však tomu nedá úplne vyhnúť. Našťastie, stále sa pred navlhnutím dôležitých častí rodinného domu môžete vyhnúť. A rovnako môžete zamedziť vzniku vlhkosti v exponovaných priestoroch, akými sú napríklad kuchyňa či kúpeľňa. Poďme sa bližšie pozrieť, ako na to.

 

Účinná hydroizolácia základov

Ak ste sa pustili do stavby nového rodinného domu, logicky začínate od základov. Práve od základovej dosky sa následne odvíja celá stavba, toto vedia zrejme aj všetci laici. Treba si však uvedomiť, aká dôležitá je správna hydroizolácia základov pre zamedzenie toho, aby sa do nich dostala vlhkosť. V rámci hydroizolácie sa môžete chrániť napríklad pred tečúcou vodou, spodnou vodou, vlhkosťou z pôdy či pred tlakovou vodou.

Ako sa chrániť?

V rámci hydroizolácie základov sú na trhu dostupné viaceré účinné prípravky. Hovoríme či už o hydroizolačných prísadách, ktoré sa primiešavajú do betónu, alebo o kryštalickej hydroizolácii vo forme cementovej stierky. Pri konkrétnom výbere je fajn poradiť sa s odborníkom, prípadne si poradiť od predajcu. Veľa závisí od toho, na akom teréne staviate, aké sú poveternostné podmienky a podobne. Jednoducho aby ste dali základom to, čo potrebujú, aby sa vyhli prehnanej vlhkosti.

Zaujímavé riešenie vo forme stierok

Zaujímavým riešením nielen pre základy domu sú mikrocementové stierky, tiež účinné v rámci izolácie. Mikrocementové stierky sa totiž dajú použiť aj v rámci interiéru rodinného domu či bytu. A to konkrétne v miestach, kde môže vznikať vysoká vlhkosť, ktorej by ste sa však radšej vyhli – napríklad v kúpeľni či kuchyni.

Pin It