Mapei UltratopLoft

Foto: Mapei

 

Trendy sa nevyhýbajú ani stavebnej oblasti. Jedným z pretrvávajúcich je obľúbený koncept liatej podlahy. Preto má i talianska spoločnosť Mapei vo svojom sortimente rýchlo tvrdnúcu maltu ULTRATOP, ktorá je určená na zhotovenie liatej podlahy. 

 

Samonivelačná hmota ULTRATOP prináša do moderného interiéru praktické a minimalistické riešenie. Vyznačuje sa mnohými praktickými vlastnosťami – jednou z nich je odolnosť voči mechanickému poškodeniu. 

ULTRATOP ako pevný podklad

Využitie nachádza v interiéroch obytných, ale aj priemyselných budov. Je určená na vyhladenie a vyrovnanie betónových povrchov a aplikuje sa v hrúbke od 5 do 40 mm. Vďaka svojej odolnosti je vhodná do priestorov s vysokou pešou prevádzkou – ako sú napríklad nákupné centrá, showroomy či úrady. 

 

Mapei liata podlaha2

Foto: Mapei

 

ULTRATOP ako finálna povrchová úprava

Okrem toho, že skvelo funguje ako podklad pod iné finálne povrchové úpravy, je tiež príťažlivým dizajnovým riešením. Jej odolnosť voči oderu a trvácnosť ju predurčujú k využitiu v moderných a minimalistických interiéroch. Dostupná je v šiestich farbách, pričom ju možno kombinovať s umelým kamenivom Dynastone Color®. 

ULTRATOP ako dizajnové riešenie v bratislavskej kaviarni

Pre ULTRATOP sa rozhodlo aj vedenie bratislavskej kaviarne KAWITCHI v podchode na Trnavskom mýte. Počas aplikácie odolávala aj náročným poveternostným podmienkam, keďže podchod v čase rekonštrukcie viackrát zaplavili prívalové dažde. ULTRATOP je však paropriepustný a mimoriadne odolný. 

 

Mapei Ultratop

Foto: Mapei

 

A ak premýšľate nad tým, že by ste chceli vo svojom interiéri liatu podlahu so vzhľadom surového betónu, ULTRATOP je tá správna voľba. Jeho ochranu a nenasiakavosť možno zabezpečiť prostredníctvom uzatváracieho náteru MAPEFLOOR FINISH, ktorý sa v tomto prípade postaral o matný vzhľad podlahy. 

Kombinácia farby a vzoru je neopakovateľná a aj pri rovnakých podmienkach aplikácie s ňou vždy dosiahnete unikátny efekt. Aby ste však boli s výsledkom spokojní, nepúšťajte sa do jej aplikácie sami. Radšej si na to zavolajte kvalifikovanú firmu.

www.mapei.sk 

Pin It