Stavebníctvo

byt nehnutelnost pixabayPonuka bytov na sekundárnom trhu, teda tých, ktoré mali už aspoň jedného vlastníka, sa v Bratislave v 2. štvrťroku oproti začiatku tohto roka zvýšila až o štvrtinu. Táto situácia čiastočne ovplyvnila aj trh prenájmu, kde ponuka klesla takmer o 30 %, informovala realitná spoločnosť Lexxus.

sky bridge visuta lavka morava2Česi si v piatok 13. mája pripísali svetové prvenstvo vďaka 721 metrov dlhej stavbe, ktorá spája dva hrebene pohoria Králický Sněžník.

SORAVIA cemmacNa brehu dunajského kanála vo Viedni, na mieste bývalého colného úradu vzniká projekt, ktorý tvorí nový koncept životného priestoru. Novú panorámu Viedne a zároveň jediný projekt na brehu kanála, ktorý vznikol v úzkej spolupráci s vedením mesta, odovzdávajú do užívania práve v týchto dňoch. Stavba, ktorá bola zahájená v októbri 2017 stojí z veľkej časti na cemente CEMMAC z Horného Srnia a betonáže realizoval viedenský Transportbeton.

Ismont1Skvelý biznis a nákupné zážitky na jednom mieste. Priemyselná časť Trnavy sa postupne stáva vyhľadávanou lokalitou pre život. Moderné a nadčasové administratívne a obchodné centrum ISLAND čoskoro vyrastie v mestskej časti Nová Linčianska. Spolu už s existujúcim rezidenčným komplexom MIKO tak prispeje k zatraktívneniu danej lokality.

kolodom vizualizacia 03Projekt mobilných domov „Kolodom“ poskytuje bývanie v moderných drevených mobilných domoch pre všetkých, ktorí milujú žiť život podľa vlastných predstáv.

masarykovo nadrazi rekonstrukcia exterierSpráva železníc ČR zverejnila vizualizácie budúcej podoby Masarykovho nádražia.

stavebnictvo ilustracna snimkaStavebníctvo a bývanie ako mediálny partner boli súčasťou Stretnutia lídrov slovenského stavebníctva H2/2021. Na akcii odznelo viacero zaujímavých myšlienok.

TV kamera ilustracnaRekonštrukcia priestorov pre pripravované Kreatívne centrum RTVS v Banskej Bystrici bude investíciou vo výške 1.134.656,95 eura bez DPH.