Pin It

 

10.6.2013

 

Nové kancelárske priestory v hlavnom meste ponúka Hamilton House na Rajskej ulici. Projekt sľubuje najmodernejšie prvky technológií podľa najvyšších štandardov v západnej Európe.

 

Hamilton House 01

 

Autorom projektu je Jean Philippe Le Covec, developerom zasa spoločnosť Natalie H.C. s. r. o. Hamilton House sa nachádza v tesnej blízkosti historického centra mesta, na mieste, ktoré poskytuje množstvo aktivít okolitej občianskej vybavenosti. Objekt vznikol dobudovaním a dotvorením administratívnej budovy, na ktorú už bolo vydané právoplatné stavebné povolenie. Má tri podzemné a sedem nadzemných podlaží, pričom siedme je ustúpené. V parteri sú umiestnené obchodné priestory.

 

Hamilton House 02

 

Pohodlie vďaka nízkoenergetickému štandardu
Hamilton House sleduje trend v oblasti kancelárskych priestorov, ktorým sú nízkoenergetické budovy. Nájomcom z radov firiem poskytujú maximálny komfort, funkčnosť, bezpečnosť a dostatočnú flexibilitu, a to pri zabezpečení minimálnych prevádzkových nákladov. Hoci to môže znieť paradoxne, v dnešnej dobe sa dajú úspešne spĺňať obe požiadavky. Riešením sú systémy inteligentného riadenia budov.

 

Hamilton House 03

 

Prispôsobuje sa požiadavkám nájomcov
Budova Hamilton House využíva inteligentný systém, ktorý umožňuje ovládanie budovy podľa požiadaviek majiteľa objektu alebo nájomníkov a zároveň výrazne šetrí prevádzkové náklady. Zahŕňa v sebe ovládanie osvetlenia, markíz, elektrických svetlíkov, kúrenia a chladenia a je plnohodnotne prepojený s ostatnými systémami budovy, ako sú zabezpečovací a dochádzkový systém, do jedného kompaktného celku. Celú budovu možno ovládať a "vizualizovať, pričom prevádzkovateľ dokáže sledovať aktuálne dianie v objekte. Jednotliví nájomcovia sú vďaka systému informovaní o spotrebe energií v prenajatých priestoroch. Výhodou takéhoto riešenia je aj možnosť nastavenia nových parametrov systému, vyhovujúcich individuálnym požiadavkám užívateľov.

 

zdroj: Natalie H.C.

 

 

 

Pin It