Pin It

 

4.7.2013

 

Bicykel je v škandinávskych krajinách bežným dopravným prostriedkom pre rannú cestu do práce. V Helsinkách či Kodani sa na dvoch kolesách prevážajú takmer všetci, vrátane úspešných manažérov...

 

YIT cyklo 01

 

Cesta na bicykli do práce je pohodlná a má veľa výhod. Netreba čakať na MHD a v zápchach. Na bicykli možno využiť existujúce cyklotrasy, pokojné cesty aj širšie chodníky. V dopravnej špičke a na vzdialenosti menšie ako 5 km je to veľmi rýchly spôspb prepravy. Navyše, jazda do práce na bicykli človeku poskytne potrebnú dávku denného pohybu.

 

YIT cyklo 03Cyklostojan v exteriéri objektu

 

Odmenou je zdravie
V Bratislave preplnenej autami a s nedostatočnou infraštruktúrou to však cyklisti nemajú ľahké. O zlepšenie cyklistickej dopravy sa tu usiluje občianske združenie Cyklokoalícia, ktoré požiadal o spoluprácu fínsko-slovenský developer YIT Reding. „Cyklokoalícia navrhla rozmiestnenie cyklostojanov pre našu administratívnu budovu Reding Tower 2 vo vonkajších priestoroch pre krátkodobé návštevy a ďalších v garážach pre zamestnancov. Pripravili aj návrh, ako sa cyklisti najlepšie dostanú k budove z okolitých cyklotrás. Vo Fínsku je jazda do práce na bicykli a vo voľnom čase bežná, dokonca aj v zimných mesiacoch. Odmenou je zdravšie životné prostredie i zdravší ľudia. Chceme tento trend priniesť aj do Bratislavy, spolupráca s Cyklokoalíciou je preto logickým krokom," uviedol člen predstavenstva YIT Reding, Milan Murcko.

 

YIT cyklo 02Cyklostojany v garážach Reding Tower 2

 

Cyklisti cestujú na bicykli aj do práce
„YIT Reding je prvý developer, ktorý nás požiadal o tento typ spolupráce. Verím, že je táto prvá lastovička prinesie lepší prístup aj ostatných developerov k cyklistike. Nedávno sme vydali Mapu odporúčaných cyklotrás, ktorú budeme distribuovať aj majiteľom a správcom administratívnych centier, ako je napríklad Reding Tower 2. Mapa poslúži ako podklad pre cyklistov, ktorí si chcú nájsť vhodnú trasu k objektu. Pripravujeme aj podobne ladený infoleták, ktorý prinesie zväčšenú mapu okolia Reding Tower 2 s odporúčanými prístupovými trasami pre cyklistov," povedal Tomáš Peciar z občianskeho združenia Cyklokoalícia. Mladí ľudia čoraz viac využívajú bicykel ako alternatívny spôsob dopravy. Podľa údajov Cyklokoalície jazdí do práce na bicykli 53 percent cyklistov. Za najväčší problém v infraštruktúre považujú nedostatok cyklotrás, nedostatok stojanov na bicykle a nevyhovujúce dopravné značenie.

 

text: -bat-
foto: archív YIT Reding

 

 

 

Pin It