67995A35 2693 4ACF BFE8 7D2403D1CF53

Výroba a distribúcia moderných a elegantných kúpeľní, obkladov a dlažieb s viac ako tridsaťročnou históriou, jedinečné skúsenosti a početný zástup spokojných zákazníkov. Čo nové na trh prináša firma Sapho?

Môžete sa nám predstaviť?

Moje meno je Michal Macek a som obchodný zástupca firmy Sapho pre stredné Slovensko. Samotná firma bola založená v roku 1991, takže máme za sebou tridsaťročnú históriu a početný zástup spokojných zákazníkov. Zaoberáme sa výrobou a distribúciou kúpeľní, obkladov a dlažieb. 

Aké máte u vás novinky na tento rok?

Noviniek je veľmi veľa. Pripravujeme nový katalóg a v náväznosti na to zavádzame do predaja kopec nového tovaru. Jednak umývadla alebo aj rôzne batérie. Oproti predošlej kolekcii je rozdielny hlavne dizajn. Stále ideme svojou cestou, byť niečím iným, byť niečím zaujímavý, hlavne po dizajnovej stránke pre interiérových architektov. A samozrejme, kolekcia je vyhotovená aj pre bežných ľudí, ktorí chcú novú kúpeľňu, nechcú do nej investovať veľa peňazí, ale chcú, aby dobre vyzerala a bola jednoduchá na prevádzku. Niečo máme aj v tomto smere a máme aj dizajnové “chuťovečky” ako napríklad naše nerezové umývadlá s názvom Aurum. Najväčšou výhodou je, že sú z nerezu, nie je to keramika a nie je to ani liaty mramor, čiže sú nerozbitné. Samozrejme, treba k nim aj tak pristupovať. Môžu sa poškriabať, môže sa s nimi niečo stať. Určite, čo sa týka starostlivosti, tak treba pristupovať s citom, nečistiť ich niečím agresívnym alebo abrazívnym. To už je v podstate teraz známe. Gazdinky, ktoré na všetko používali Cif, Fixinelu, Savo alebo iné kyseliny, pri týchto produktoch to nebudú potrebovať. Nerezové umývadlá majú povrchovú úpravu PVD, ktorá ich chráni najmä voči mechanickému poškodeniu, ale taktiež bráni usádzaniu nečistôt, vodného kameňa a podobných škodcov, ktoré nás doma trápia.

DSC 0628

Vidím, že tu máte aj čierne prevedenia.

Áno, čierna farba je v kurze už 3 – 4 roky. Normálne ku nám nepríde človek len tak, že chce niečo čierne. Väčšinou je to o tom, že ich architekt to navrhol, tak potrebujú niečo na tento spôsob alebo podobnú alternatívu. 

Máte u seba nejakých interiérových dizajnérov, ktorí navrhujú takéto vyhotovenia? 

Toto všetko u nás riešia kolegovia z nákupu, ktorí sondujú aktuálny trh a dopyt. Samozrejme, aj my, obchodní zástupcovia, zbierame podnety, čo nám v sortimente chýba alebo čo by ľudia chceli alebo napríklad našli niečo obdobné na internete.

Čo si myslíte o zlatých prevedeniach?

Je to krásne, keď sa zlatá použije vkusne a kúpeľňa nie je potom moc prekombinovaná. Veľa zlatej pôsobí doslova až gýčovo. Takže všetko treba riešiť vkusne, ale to isté platí aj s čiernou farbou, s hocičím, neprekombinovať to.

SaB na Aquatherme v Nitre - Sapho

SaB na Aquatherme v Nitre - Sapho

SaB na Aquatherme v Nitre - Sapho

DSC 0630

SaB na Aquatherme v Nitre - Sapho

Titulná fotka: sapho.sk

Fotky v článku: redakcia

Pin It