Pin It

 

4.4.2013

 

Relax v prírode pozitívne vplýva na vaše zdravie, duševný stav, zmierňuje stres a upokojuje. No čo s tým, keď leto je nenávratne preč a exteriérové teploty sa pomaly, ale isto približujú k nule? V takomto prípade je ideálne vychutnať si tajomstvá zimnej záhrady, ktorá môže byť zaskleným salónom, magickou domácou záhradou alebo slnečnou jedálňou „pod holým nebom".

 

Oknoplast 01

 

Jej výhodou je nielen rozšírenie úžitkovej plochy vášho domu, ale i presvetlenie interiéru. Niet pochýb, že to má pozitívny vplyv na vašu náladu a zimná záhrada sa stane obľúbeným miestom vášho odpočinku, odkiaľ môžete pozorovať krásy okolitej prírody, užívať si ticho a pokoj prírody, či pozorovať krásy i zmeny ročných období.

 

Oknoplast 03Konštrukčné riešenie
Počas projektovania zimnej záhrady je potrebné začať výberom jej tvaru, vhodného umiestnenia a materiálov, z ktorých bude vyrobená. Musí byť adekvátne utesnená, teplá a vetraná. Jednou z najdôležitejších otázok počas navrhovania zimnej záhrady je dôsledná príprava jej konštrukčného riešenia. „Zimná záhrada musí byť skonštruovaná z vysokokvalitných materiálov, ako napríklad hliník, ktorý je odolný proti nepriaznivému vplyvu poveternostných podmienok, ako sú vietor, sneh alebo silný dažď. Bočné prvky montované medzi stĺpmi môžu byť vyhotovené v ľubovoľnom systéme, rovnako z plastu, ako aj z hliníka. Pri zimnej záhrade sú dôležité nielen dokonale vypracované konštrukčné riešenia, ale aj dokonalý výzor, preto naši konštruktéri kladú veľký dôraz na vypracovanie detailov," uviedol Peter Grocký, obchodný manažér spoločnosti OKNOPLAST.

 

Sklené plochy
Výber vhodných skiel je pri stavbe zimnej záhrady obzvlášť dôležitý. Nielenže musia zabezpečovať primeranú tepelnú izoláciu rovnako v lete, aj v zime, ale musia spĺňať bezpečnostné podmienky a zároveň musia byť odolné voči vysokému zaťaženiu – napríklad aj voči náporu snehu. „Našim zákazníkom odporúčame využiť izolačné sklá s bezpečnostným sklom a s koeficientmi prestupu tepla, slnečnej energie a svetla prispôsobenými ich individuálnym nárokom. Je dôležité pripomenúť, že vhodným výberom skiel prispejeme k udržaniu tepla v miestnosti po celý rok a v lete zabránime jej nadmernému prehrievaniu," uviedol Peter Grocký.

 

Oknoplast 02

 

Návratnosť investícií
Správne navrhnutá a skonštruovaná zimná záhrada plní úlohu miestnosti, v ktorej sa zhromažďuje teplo pre celý dom a môže prispieť k zníženiu spotreby energie. Navyše, investované prostriedky majú návratnosť aj po dlhšom čase. Nie je to len zásluha vysokej kvality zasklenia, ale najmä patentovaných hliníkových profilov s primeranou tepelnou izoláciou. „Zimné záhrady môžu byť vyrábané v širokej palete farebných odtieňov alebo renolitových fólií, imitujúcich drevo. Konštrukcie v ponuke OKNOPLAST vznikajú na báze systémov, umožňujúcich vytváranie rôznorodých štruktúr a môžu sa spájať s okennými a dverovými systémami z ponuky spoločnosti. Vyznačujú sa jednoduchosťou montáže a používania, ako aj širokým rozsahom uplatnenia. Plánovanie rekonštrukcie sa stane zábavou a hrou, ktorú absolvujete s úsmevom na tvári," uviedol Peter Grocký.

 

text a foto: OKNOPLAST

 

 

 

Pin It