Megatrend individuálnych riešení priniesol do segmentu záhradného nábytku modulárne zostavy. Spotrebitelia hľadajú modely, ktoré sa dajú prispôsobiť ich potrebám, a preto prechádza trend modulárnych pohoviek z interiérov aj na záhradné terasy. Vďaka nim si z niekoľkých samostatných prvkov môžeme vytvoriť rôzne priestory podľa príležitosti či aktuálnej nálady. Výnimočne žiadané sú varianty z elementov, ktoré môžu byť reorganizované bez akýchkoľvek obmedzení.

 

1. Kombináciou tradčného remeselného spracovania značky Dedon s modernými technológiami čalúnenia, systémová sedačka LOU posúva outdoorové leňošenie na úplne novú úroveň. Za dizajn je zodpovedný Toan Nguyen, majster modulárnych systémov. Predáva ZENO.

 

1 DEDON LOU Mood 01b

 

2. Kolekcia Grid od značky Gloster predstavuje súbor komponentov pre maximálne flexibilný sedací systém.

 

2 Gloster grid 4 1340x840b

 

3. B&B Italia uviedla v decembri 2015 na trh novú modulárnu sedačku Butterfly, ktorú navrhla Patricia Urquiola.

 

3 BB ITALIA

 

4. Ideálna pre vonkajšie použitie, kde rovnaký priestor slúži na stolovanie aj leňošenie je pohovka Flex od Cane-line. Vďaka jej jedinečnému dizajnu môžete meniť spôsob jej využitia v priebehu niekoľkých sekúnd.

 

4 flex 30 2 Fb

 

5. S dielmi so série ÄPPLARÖ, ktoré kúpite v Ikea, si môžete vytvoriť pohovku v tvare a veľkosti, ktorý najlepšie vyhovuje vonkajšiemu priestoru, ktorý máte k dispozícií. Je vyrobená z odolného masívneho dreva s tmavohnedou úpravou.

 

5 PH005460b

 

6. Pohodlné sedenie vytvoríte aj so sériou vonkajšieho nábytku KUNGSHOLMEN. Od malého dvojmiestneho sedenia až po veľkú priestrannú pohovku s ležadlom... Všetko je možné. S údržbou nebudete mať žiadne starosti, keďže nábytok je z nehrdzavejúceho hliníka a umelého ratanu odolného voči každému počasiu. Predáva Ikea.

 

 

6 PE392721b
7. Výstižný názov Hive, v preklade úľ, dala svojej novej kolekcii spoločnosť EGO Paris. Jej dizajn, ktorého autorom je Fabrice Berrux, podnecuje ľudí združovať sa a rozprávať. Grafický dizajn poťahov je výsledkom spolupráce s módnym domom Missoni.

 

7 1452591852ensemble hive missoni kew mtc 1 ego parisb

text: Jana Zajasenská
upr.: fl 

Pin It