zahradne sedenie pexels

Foto: Pexels

 

Od vonkajšej obývačky až po extra trvácny nábytok na terasu: odborníci hovoria, čo bude in.

 

Ak hovoríme o tipoch pre záhradu, terasu alebo jednoducho vonkajšie sedenie, aj v tejto oblasti cítiť vplyv pandémie koronavírusu. Nielen preto, že ľudia ešte stále trávia omnoho viac času doma v rámci home officu. Mnohí vymenia letné cestovanie skôr za pohodlie vlastnej záhrady, a s tým súvisia aj nové a špecifické potreby jej vybavenia.

Vonkajšie priestory by mali byť čo najpohodlnejšie, prispôsobené množstvu času, ktorý v nich ľudia budú tráviť. Malo by vydržať a stať sa akýmsi novým priestorom, ktorý môže na seba preniesť aj funkciu obývačky či kuchyne. Magazín Forbes oslovil niekoľko dizajnových expertov, aby predpovedali trendy nadchádzajúcej letnej sezóny a tipy, ako si outdoorové priestory prispôsobiť pre maximálny úžitok.

 

stol zahrada nabytok unsplash

Foto: Unsplash

 

1. Trvácny záhradný nábytok

Ak sa povie záhradný nábytok, tradičnými materiálmi na jeho výrobu býva plast, drevo či prútie. S množstvom času stráveným von však prichádza aj požiadavka na čo najväčšiu odolnosť. Skrátka, aby sa outdoorový nábytok stal plnohodnotnou súčasťou vybavenia domácnosti bez nutnosti ho po nepriaznivom počasí neustále prekladať alebo vymieňať za nový. A tak na scénu prichádza kov, hliník a betón.

 

sedenie koberec vankuse pexels

Foto: Pexels

 

2. Obývačka v záhrade

Koberce, pohodlný nábytok, efektné osvetlenie, deky, vankúše, prikrývky a dostatok miesta, kam položiť malé pohostenie alebo pohár s drinkom. Vonkajším priestorom a ich zariadeniu ľudia začínajú prikladať rovnakú váhu ako interiéru. V skratke, v kurze bude mať druhú obývačku – na čerstvom vzduchu.

3. Pohodlné sedenie

Spoločným menovateľom zariaďovania vonkajších priestorov je komfort. A predovšetkým pohodlné kreslá, stoličky či sedacie súpravy. Ak by ste sa teda mali sústrediť na jeden kľúčový element, nech je to práve tento.

 

kvetinace outdoor unsplash

Foto: Unsplash

kvetinac pexels

Foto: Pexels

 

4. Outdoorové kvetináče

Viacerí dizajnéri a odborníci ich považujú za top dekoráciu tohto leta. Pomocou nich môžete priestorom prepožičať originalitu, vtip a štýl. Na trhu je veľké množstvo rôznych typov, druhov a štýlov, takže určite nájdete vhodný typ pre každú záhradu, terasu alebo balkón.

 

outdoor kuchyna kamen

 

outdoor nabytok unsplash

Foto: Unsplash

 

5. Vonkajšie kuchyne

O tomto veľkom trende sa viac dočítate aj v novom vydaní magazínu Stavebníctvo a bývanie. Hranice medzi interiérom a exteriérom sa čoraz viac stierajú. Outdoorové kuchyne poskytujú nové možnosti trávenia voľného času a zábavy v kruhu rodiny a priateľov. Čím bližšie bude vybavením vaša vonkajšia kuchyňa tej klasickej, tým lepšie.

Pin It