jungla headline

Moderné záhradné domčeky dnes majú mnoho spôsobov využitia. Zdroj: jungla.sk

 

Záhradný domček dávno neslúži len na náradie - nájdite preň nové využitie.

 

Zabudnite na malú kôlničku, zbúchanú dokopy z niekoľkých latiek. Dnešné záhradné domčeky vás očaria rôznymi variantmi prírodného dreva, veľkými oknami a priestrannými interiérmi. Či už túžite po zimnej záhrade, dielni alebo detskej herni, správny typ moderného záhradného domčeka splní vaše očakávania.

Jeden drevený záhradný domček, mnoho spôsobov využitia

Záhradné domčeky sú dostupné v rôznych veľkostiach a prevedeniach. Pri kúpe je dobré premyslieť si technické parametre, ktoré by mal mať, aby spĺňal vaše očakávania. Ak ide o domček na odkladanie náradia, rozmery sa najčastejšie pohybujú okolo 10 m². Takéto domčeky patria medzi cenovo dostupné varianty, ktoré však využijete skutočne len na jeden účel. Ďalším typom sú tzv. „odpočinkové domčeky”. Vybrať si môžete z viacerých typov dreva, hrúbok stien a rozmerov, mnohokrát až do 20 m². Dostupné sú i varianty s terasami a prístreškami. Tieto domčeky sa hodia pre rôzne využitia, dnes vám prinášame inšpiráciu na niekoľko z nich. 

1. Creative záhradné štúdio alebo home office v obklopení prírodou

Vymeňte nudnú izbu za miesto plné inšpirácie! Záhradný domček viete používať ako kreatívny kútik napríklad pre maľovanie či výrobu keramiky, prípadne si v ňom zriadiť plnohodnotný home office. Pri výbere typu s veľkými oknami získate skvelý výhľad na záhradu a tým i dávku inšpirácie. 

 

homeoffice v zahrade, miesto na pracu, miesto na homeoffice

Pracujte na mieste, ktoré inšpiruje. Zdroj: Pexels

2. Detský kútik

Každý rodič vie, že nejestvuje horšia kombinácia ako znudené deti a upršané počasie. Vytvorte im špeciálnu herňu, miesto detských snov. Áno, tušíte správne, v záhradnom domčeku. Inšpirácií k vytvoreniu dokonalého kráľovstva hier dnes na internete nájdete mnoho, jediné čo potrebujete je len záhradný domček tej správnej veľkosti.

 

detsky domcek, detsky dreveny domcek, dreveny domcek pre deti

Vytvorte deťom kráľovstvo hier. Zdroj: pinimg.com

 

3. Domáca dielňa

Či už sa venujete stolárstvu, oprave bicyklov alebo len radi nachádzate pokazeným veciam nové využitie, predstava vlastnej dielne vás určite láka. Miesto, na ktorom budete mať všetky svoje nástroje a dostatok priestoru pre prácu? Je to jednoduchšie, ako by sa mohlo zdať – stačí vám záhradný domček.


4. Zimná záhrada s posedením pre návštevu

Pri predstave miestnosti plnej slnečného svetla a zelene nejednému milovníkovi rastlín poskočí srdce. Ani neuprataná obývačka už viac nebude problém, nech už sa na návštevu ohlási ktokoľvek. Do záhradného domčeka totiž stačí umiestniť pár kresiel so stolíkom či pohodlný gauč, pár dekorácií a bytových rastlín a každá návšteva bude atmosférou očarená.

 

posedenie v zahradnom domceku, boho zahradny domcek, zahradny domcek oddychova miestnost

Pohodlné posedenie v prírodnom tóne očarí. Zdroj: pinimg.com

Pin It