Metalinox pergola tieniaca technika1

Foto: Metalinox - tieniaca technika

 

Konečne je tu obdobie, kedy sa život presúva von, na terasy kaviarní a reštaurácií či rodinných domov. Práve tam trávime na jar a v lete najviac času... Stolujeme alebo oddychujeme a užívame si čerstvý vzduch. S výberom správnej pergoly nám pomôže trnavský výrobca  Metalinox – tieniaca technika.

 

Pergoly z ich dielne sú dizajnovo moderné a ich čaro tkvie najmä v tom, že majú rovnú strechu a ladia tak s modernou architektúrou domu či budovy. Rovná strecha pritom ukrýva dômyselne ukrytý systém odkvapov a splní svoju funkciu v tichosti, ale úplne spoľahlivo.

„Strecha pergoly pôsobí, že je v rovine, ale spád je vyriešený skrytým spádovaním, voda steká do odtokového žľabu ukrytého v stojke,“ vysvetľuje Miroslav Dubovský, majiteľ trnavskej firmy Metalinox – tieniaca technika.

 

Metalinox pergola tieniaca technika2

Foto: Metalinox - tieniaca technika

 

Rastúca pergola – aj s tienením

Veľkou výhodou je aj to, že ak časom zistíte, že  potrebujete do pergoly ďalšie prvky, napríklad posuvný paraván, pevné tienidlo alebo roletu, jednoducho ich tam primontujete. Prípadne si z nej môžete urobiť pomocou presklenia zimnú záhradu. Trendom je aj zvislá fasádna clona, ktorá sa pripevní na pergolu. Ochráni od pálivého slnka a vytvorí príjemnú atmosféru, poslúži ako deliaci prvok či poskytne  súkromie. Obľubu si pomaly, ale isto získavajú aj bioklimatické pergoly. Vysvetľuje Tatiana Dubovská, marketingová manažérka firmy Metalinox - tieniaca technika: „Je to hliníková pergola, ktorá má naklápacie lamely, ktoré sa nastavia tak, aby  vzduch prúdil  cez strechu a cirkuloval pod pergolou, čím vytvára lepšiu klímu.“

 

Metalinox pergola tieniaca technika3

Foto: Metalinox - tieniaca technika

 

Drevo alebo farba. Vyberte si

Moderné dizajnové pergoly sú drevené alebo hliníkové. Pri drevených typoch používajú kvalitne vysušené drevo, ktoré  sa už nekrúti. Kým o drevo sa treba raz za čas postarať, to znamená každých 5 až 7 rokov prebrúsiť a prelakovať, tie hliníkové sú úplne bezúdržbové. Pritom môžu mať akúkoľvek farbu. „Používame vysokokvalitnú prémiovú štruktúrovanú práškovú farbu. Rozdiel medzi hladkými a štruktúrovanými farbami  je v tom, že keď sa dotýkate pergoly rukami, tak na povrchu nezostávajú odtlačky, kvapky či škrabance, nie je vidieť špinu, na rozdiel od tej hladkej farby,“ dopĺňa Miroslav Dubovský, majiteľ trnavskej firmy Metalinox – tieniaca technika, ktorá sa venuje výrobe pergol už niekoľko rokov a svoj showroom má v Trnave. Vyrábajú aj dizajnové ploty, odvetrané fasády a terasy.

 

Metalinox pergola tieniaca technika

Foto: Metalinox - tieniaca technika

 

www.metalinoxtt.sk

 

Pin It