hobbytec pergola tmava

Foto: Hobbytec

 

Súčasný trh ponúka mnoho možností prevedenia a vybavenia príjemných záhradných pergol. Pozrite si ponuku a možnosti, ak si strážite rozpočet, alebo, naopak, chcete siahnuť po prémiových variantoch.

 

Ak začneme štandardom medzi pergolami, takzvaná základná výbava obsahuje zastrešenie z polykarbonátu. „Tento materiál je spomedzi všetkých pergol najpredávanejší práve pre jeho vlastnosti, ale hlavne kvôli výhodnej cene. Do kariet mu nehrá jeho životnosť, ktorá je na úrovni 15 rokov, no na druhej strane po jeho výmene pergola opäť plní svoju funkciu,“ vysvetľuje Martin Hudák, vedúci technického oddelenia spoločnosti Hobbytec Slovensko. Plusom konštrukcií vyrábaných práve v tejto slovenskej firme je aj fakt, že ak si na začiatku zákazník zvolí "štandard", je možné ho práve výmenou strešnej výplne za sklo posunúť na vyššiu úroveň a predĺžiť tak životnosť o niekoľko desiatok rokov. Je úplne bezúdržbová a jej najväčšou výhodou je montáž svojpomocne.

 

Hobbytec pergola

Foto: Hobbytec

 

Aj pri štandardnej verzii pergoly sa tak môžete spoľahnúť na kvalitný produkt, špičkové prevedenie a roky si bez starostí vychutnávať nový priestor na relax vo vašej záhrade.

Bioklimatická pergola s otvárateľnou strechou

Naopak, pre náročnejších zákazníkov, ktorí hľadajú prémiovú kvalitu, odborník zo spoločnosti Hobbytec Slovensko odporúča bioklimatickú pergolu s otvárateľnou strechou. Tá je vo svojom segmente jednotkou. „Dôkazom je aj okruh zákazníkov, ktorí volia práve tento variant, ale aj nižšie predaje oproti klasickým pergolám s pevnou strechou,“ hovorí ďalej Martin Hudák. Táto špičková pergola podľa neho vyniká svojou konštrukciou, ktorá je kvalitatívne a aj dizajnovo na najvyššej úrovni. „Veľkou výhodou je spomínaná otváracia strecha, tá sa skladá z hliníkových otočných lamiel, ktoré sa dajú otáčať až o 135°. Na ich pohon slúži elektrický motor, súčasťou je aj dažďový či veterný senzor a samozrejmosťou je aj LED osvetlenie podľa výberu,“ dodáva. Otočná lamelová strecha navyše slúži ako protidažďová zábrana a tiež umožňuje reguláciu tienenia a odvetranie prehriateho vzduchu, čím je vo vnútri stavby zaistený ideálny vzduch. Ide o vhodnú kombináciu využitia prírodnej energie a konštrukčných materiálov s cieľom dosiahnutia maximálneho komfortu. To všetko sa deje bez zbytočného poškodzovania životného prostredia.

 

hobbytec pergola voda

Foto: Hobbytec

 

Takúto bioklimatickú pergolu s otočnými lamelami je možné vybaviť rôznymi doplnkami, takže vo finále splní aj tie najnáročnejšie požiadavky.

Hliník ako stávka na istotu

Spoločnosť Hobbytec Slovensko sa od začiatku fungovania firmy orientuje predovšetkým na hliníkové pergoly a zimné záhrady – a to odporúča aj svojim zákazníkom bez ohľadu na to, či hľadajú osvedčený základ alebo vyššiu triedu prestrešení.

 

hobbytec pergola realizacia

Foto: Hobbytec

 

„Tento materiál sme zvolili hlavne pre jeho vlastnosti, keďže po procese eloxácie a lakovania sa jeho životnosť odhaduje na viac ako sto rokov. Hliníková konštrukcia v spojení so strešnou krytinou zo skla dodáva stavbe doslova nesmrteľnosť,“ približuje Martin Hudák, vedúci technického oddelenia spoločnosti Hobbytec Slovensko.

Navyše, každú pergolu, ktorá vzíde z ich výrobnej linky, je možné časom doplniť o bočné pevné alebo posuvné segmenty a tiež aj o rôzne typy tienenia či už na strechu alebo do bokov. Ako dodáva odborník, najpredávanejším a asi aj najužitočnejším doplnkom je LED osvetlenie s funkciou stmievania, ktorá určite osloví aj náročného užívateľa.

www.hobbytec.sk

Pin It