14.10.2014

 

Obyvatelia slovenských miest a obcí sa s výrobkami firmy Milcoln, s. r. o., stretávajú už niekoľko rokov. Ich lavičky, parkové stoly, odpadkové koše a ďalšie súčasti mestského mobiliáru sa vyznačujú modernými, jednoduchými líniami a vysokou kvalitou. Viac nám o nich prezradil Miroslav Trnkócy, majiteľ firmy.

 

milcoln profilV ostatných rokoch sa výrazne mení podoba verejných priestranstiev v mestách, obciach aj v rekreačných zónach. Aké požiadavky sa dnes kladú na estetiku mestského mobiliáru?
Požiadavky bývajú často dosť náročné, a pritom nie vždy praktické, napríklad z hľadiska údržby jednotlivých prvkov alebo z hľadiska ich výroby. My sa snažíme svoje výrobky čo najviac zjednodušovať a približovať reálnym podmienkam. Náš zákazník však má k dispozícii bohatý sortiment náhradných dielov, ktorých výmena nevyžaduje odborné znalosti.

 

Čo všetko môžeme zahrnúť do oblasti mestského mobiliáru?
Sú to predovšetkým mestské i parkové lavičky, odpadkové koše, rôzne typy kvetináčov, stojany na bicykle a mnohé ďalšie prvky, ktoré vyžaduje lokalita a verejnosť.

 

milcoln 01Tieto prvky toho musia vydržať veľa. Musia zvládnuť nielen klimatické zmeny a aktuálne výkyvy počasia, ale aj nie vždy šetrné zaobchádzanie zo strany ľudí. Ako sú vaše výrobky na tieto okolnosti „pripravené"?
Naše výrobky sú vyrobené tak, aby trvalo odolávali aj náročným poveternostným podmienkam a rovnako aj pôsobeniu a vplyvom lokálneho vandalizmu. Sú teda vyrobené podľa tých najprísnejších požiadaviek na kvalitu.

 

Z akých materiálov svoje produkty vyrábate?
Veľmi často ide o kombináciu betónu a dreva, v niektorých prípadoch aj kovu a betónu, dreva a kovu. Niektoré typy sú však vyrobené len z kovu.

 

Kde všade sa môžeme s vašimi výrobkami stretnúť?
Samozrejme v prostredí, do ktorého sú určené. Naše výrobky verejnosť môže nájsť v parkoch, na námestiach či verejných priestranstvách v stovkách obcí a miest v celej Slovenskej republike. A mnohé vyvážame aj do iných krajín Európskej únie.

 

Čomu, okrem výroby prvkov mestského mobiliáru, sa vaša spoločnosť venuje?

Ďalšími našimi činnosťami sú aj obchod, kovovýroba a drevovýroba.

 

milcoln 02

 

Ako dlho ste na trhu a aké máte plány do budúcnosti?
Podnikáme už deväť rokov vo viacerých oblastiach. Okrem už „zabehnutých" aktivít a segmentov sme začali pracovať na príprave výstavby nového výrobného areálu a v budúcnosti by sme chceli otvoriť linku na výrobu asfaltu. Za tú najhlavnejšiu víziu do budúcnosti považujeme, stabilné dodávky kvalitného mestského mobiliáru na slovenský trh a aj do okolitých krajín. Naším cieľom je poskytnúť zákazníkom presne to, čo potrebujú - kvalitné, rýchle a bezproblémové služby.

 

pripravila: Barbara Turčíková
foto: Milcoln

 

 

 

Pin It