25.7.2013

 

Dizajnové doplnky zväčša riešime, ak ide o interiér nášho domu alebo bytu. Rovnako dôležitú úlohu, a to najmä v lete, však zohrávajú aj v exteriéri. Štúdio 4deco prináša kolekciu tienenia, tieniacej techniky, nábytku a ďalších produktov do exteriéru, ktoré spájajú dizajn s najmodernejšími technológiami. Príjemným bonusom sortimentu je aj unikátne tienenie do interiéru.

 

Exteriérové tienenie

 

4deco 01
Slnečná plachta poskytuje ochranu pred slnkom a ľahkým dažďom a je veľmi
odolná voči nepriaznivým vplyvom vonkajšieho prostredia. Vďaka použitiu vysoko kvalitných materiálov a spoľahlivého pohonu môže slnečná plachta zatieniť až 100m2. Možno ju ukotviť do zeme na stĺpy, poprípade na stenu, stĺpik a pod. K výbave plachty sa dodáva motor s diaľkovým ovládaním a automatikou, reagujúcou na intenzitu slnka a vetra, vďaka čomu zabezpečuje maximálny komfort a bezpečie.

 

4deco 02
Slnečné plachty Corradi využívajú technológie a materiály, ktoré sa zväčša používajú aj na plachetniciach. Vďaka tomu poskytujú vysokú odolnosť voči poveternostným vplyvom a opotrebovaniu. Zároveň ponúkajú spracovanie z tých najkvalitnejších materiálov a precíznu funkčnosť, pričom všetko je ešte „zabalené" do unikátneho dizajnu.

 

4deco 03a 4deco 03b
Ovládanie slnečnej plachty môže byť manuálne alebo motorové s diaľkovým ovládaním. To je navyše vybavené anemometrom (prístroj na meranie rýchlosti vetra), ktorý pri silnom vetre dáva pokyn motoru a plachtu stiahne. Manipulácia s dizajnovým slnečníkom je maximálne jednoduchá. Vyberať si môžete z radov, ktoré sa líšia napríklad počtom alebo tvarom tienidiel upevnených na jednom kotviacom bode. Zatieni priestor od 6m2 až do 36m2.

 

Dizajnové doplnky na terasu a záhradný nábytok

 

4deco 04
Exteriérové závesy zaujímavo oživia exteriér a zároveň chránia pred slnkom. Vyrábajú sa zo 100-percentného akrylu.

 

4deco 05
Tepelný žiarič príjemne vyhreje vašu terasu počas chladnejších večerov, navyše prepožičia exteriéru romantickú atmosféru. Dostanete ho v elegantnom a funkčnom dizajne z kvalitnej nerezovej ocele so špeciálnou úpravou. Disponuje troma úrovňami výkonu, ovládanie môže byť ručné alebo pomocou diaľkového ovládania. Ihneď po zapnutí zaisťuje ohrievač rovnomerné teplo na ploche približne 25m2. Dodáva sa aj s príslušenstvom, ako je diaľkové ovládanie, kávový stolík či vozík.

 

4deco 06
Záhradný nábytok značky Corradi je zárukou elegancie a komfortu aj v exteriéri.

 

4deco 07
Okrem vyhľadávaného dizajnu a hlbokého zmyslu pre detail ponúka Corradi riešenia nábytku, spájajúce funkcionalitu a materiály s odolnosťou voči poveternostným podmienkam. Interiér a exteriér sa stávajú jedným miestom, ktoré sa formuje s potrebami a snami obyvateľov domu. Je to nábytok navrhnutý v harmónii s prírodou a životným prostredím s cieľom vytvoriť krehký kontrast tak, aby sa exteriérové priestory boli jedinečné a stimulovali myseľ.

 

4deco 08
Nábytok s CE certifikátom je vyrobený z recyklovateľného materiálu, odolného proti škvrnám, vlhkosti a plesniam. Poskytuje vysokú ochranu pred UV žiarením a odpodzuje mastnotu. Navyše má patentovanú rezistenciu voči slanému prostrediu a je vodoodolný.

 

Interiérové tienenie

 

4deco 09
Neviete nájsť vhodné tienenie do interiéru? Vyskúšajte plisé. Je decentné, dekoratívne a prispôsobí sa akémukoľvek dizajnovému riešeniu miestnosti či tvaru okna, či už ide o lichobežník, trojuholník či iný problémový útvar. Ponúka dokonalú ochranu pred slnkom a dodáva sa v 400 možných farbách a typoch látok; od transparentných, polotransparentných, takzvaných dimount (vhodných napríklad pre pracovisko s počítačovými monitormi), až po nepriehľadné. Umožňujú ľahkú montáž do zasklievacej lišty okna, ale aj demontáž.


4deco 10

Tienenie Duette je elegantné, integrujúce a ušľachtilé. Vďaka vzduchovým komorám medzi pásmi látky sa zvyšuje izolačná schopnosť aj filtrácia svetla. Trblietavé denné svetlo sa premení na príjemne mäkké svetlo v miestnosti. Duette spríjemní miestnosť aj z akustického hľadiska. Rovnako sú vhodné aj do okien atypických tvarov (troj-, päť-, šesťuholníkové, šikmé, štvrťkruhové, polkruhové, kruhové). Produkt sa dodáva v 165 rôznych dezénoch látok, ktoré sa ľahko perú. Umožňujú tiež jednoduchú montáž, a to aj do zasklievacej lišty okna, aj demontáž. Možno ich použiť v zimných záhradách a sklenených priečeliach. Navyše, Duette pomáha šetriť energie, pretože v najteplejších dňoch vytvára príjemnú klímu v miestnosti. S premyslenou konštrukciou klimatických zón chráni interiér pred horúcimi slnečnými lúčmi a znižuje prestup tepla okennou tabuľou až o 78 percent. V zime pre zmenu usporia klimatické zóny Duette az 12 percent nákladov na kúrenie.

 

4deco 11a 4deco 11b
Tienenie Silhouette: nadčasové, nostalgické a subtílne. Vďaka nemu môžete sledovať svet cez jemné vykreslenie, zabudnúť na stres, ponoriť sa do ľahučkého svetla a vychutnávať si chvíle oddychu. Ponúka tlmený výhľad von a chránené súkromie v jednom. Dodáva sa v 15 farebných odtieňoch a je vhodnou módnou alternatívou ku klasickej záclone. Poskytuje reguláciu svetla a výhľadu s ovládaním retiazkou alebo elektrickým pohonom.

 

4deco 12
Twinrollo je elegantné, expresívne a jednotné. Unikátne spája dve riešenia v jednom, vďaka čomu je dokonalou symbiózou rolety a žalúzie. Striedajúce sa nepriehľadné a priehľadné tkané pásy umožňujú ľahké úpravy tienenia. Je ideálne na tienenie pracovní, detských izieb či kúpeľní (či vo všeobecnosti vlhkých miestností). Ovládanie na retiazku alebo elektrický pohon.

 

text a foto: 4deco.sk

 

 

 

Pin It