Pin It

 

23.12.2012

 

Darčeky, upratovanie, nakupovanie, varenie, pečenie... to všetko neodmysliteľne patrí k Vianociam. Rovnako je to aj s výzdobou. Vianočný stromček v obývačke, adventný veniec, sviečky či nejaký zimný aranžmán nechýbajú v žiadnej domácnosti. Pri dekorovaní však nezabúdajte ani na svoju záhradu, či aspoň terasu. Tu je niekoľko tipov...

 

Vianoce zahrada uvodna

 

1. Vstupné dvere
Ako sa hovorí, prvý dojem je najdôležitejší, preto si dajte záležať na vstupných dverách a vyzdobte ich vianočným vencom. Trendom sú veľké, ale jednoduché vence z prírodných materiálov, takže to možno zvládnete aj sami. Stačí zájsť do lesa alebo na trh. Skúste sa poobzerať po peknom ihličí, šiškách či dekoratívnych konárikoch, na ktorých ostali rôzne bobule. Krásne sú napríklad červené konáriky Drieňa bieleho.

 

Vianoce zahrada veniecAVianoce zahrada veniecB

 

2. Vianočný stromček
Aj v záhrade si môžete stromček vyzdobiť. Najmä svetielka sú veľmi efektné, keďže sa skoro stmieva. Omotajte ich okolo vetvičiek ihličnatého alebo listnatého stromu. Pekne pôsobí, keď je osvetlená skupinka rôznych stromov. Použiť môžete aj ozdoby, vyberajte však odolné prírodné materiály.

 

Vianoce zahrada stromcekAVianoce zahrada stromcekB

 

3. Milé doplnky
Na terasu alebo pred vchodové dvere sa dajú umiestniť rôzne aranžmány. Veľkým hitom sú momentálne napríklad lampáše na sviečky.

Celý článok si môžete prečítať v časopise SaB december 2012 - január 2013.

 

Vianoce zahrada doplnky

 

text: Jana Zajasenská
foto: Ikea, Eichholtz, Sia Home Fashion

 

 

Pin It