Pin It

 

18.7.2013


Každý dom má svoj štýl a dušu, rovnako aj každá záhrada má svoj účel a zákutia, ktoré nás priťahujú svojou atmosférou. Niektoré vyžadujú minimalistický prístup, iné nenápadné, a zároveň efektné a odolné prvky umožňujúce celoročnú prevádzku a ochranu pred slnkom, vetrom či dažďom. Profirol prináša komplexné riešenie, ktoré má len jeden cieľ: aby sa exteriér premenil na príjemný a útulný priestor.

 

Profirol 01 pergola millenium

Pergola Millenium je ideálnym doplnkom súčasnej modernej architektúry. Konštrukcia je vyrobená z hliníka a jej jednoduché, čisté tvary vytvárajú dlhodobé estetický hodnoty. Pergola je odolná voči vetru a vode. Uzavrieť ju môžete rolovacími fóliami ERMETIKA® alebo posuvnými sklenenými výplňami. Pomedzi zdvojené predné nohy a trámy je riešený zvod vody.

 

Profirol 02 pergola motoricka strecha 1 Profirol 03 pergola motoricka strecha 2 Profirol 04 pergola motoricka strecha 3

Motorická strecha je zo špeciálnej trojvrstvovej PVC látky ECLISSI. Vrchná strana látky je upravená tak, aby voda po nej dokonale stekala. Stredná vrstva je blackoutová, slnko ju teda nepresvieti a spodná vrstva imituje plátno. Strecha môže mať sklon, vtedy je ukončená predným žľabom, cez ktorý voda odteká. Pergola Millenium však môže myť aj rovnú strechu, vtedy voda vyteká po stranách látky.

 

Profirol 05 tieniaca plachta magical

Elegancia na mieru, aj tak by sme mohli označiť tieniacu plachtu Magical, ktorej rozmery sa dajú upravovať na zákazku až do veľkosti 70 m2. Nepotrebuje žiadne napínacie výstuže a je k dispozícii ako jedna plachta (trojuholník) alebo séria dvoch plachiet (štvorec alebo obdĺžnik), ktoré môžu byť vybavené ručným alebo motorovým systémom naťahovania. Súčasťou motorových verzií je aj anemometer, ktorý v prípade silného vetra automaticky plachtu uzavrie. Inovatívne je elegantné riadenie pomocou jedného lana. Stĺpy z nehrdzavejúcej ocele v kombinácii s plátnom Dacron® zaručujú špičkové technické parametre a rafinovaný, elegantný dizajn.

 

text: Jana Zajasenská v spolupráci so spoločnosťou Profirol s. r. o.
foto: Profirol s. r. o.

 

 

 

Pin It