4.4.2013

 

Radi by ste si v lete užívali váš rodinný bazén naplno? Potom je najvyšší čas prebudiť ho zo zimného spánku, sezóna totiž začína už na jar.

 

Ak vám pojem „odzimovanie" nie je úplne cudzí, jarný reštart by ste mohli zvládnuť aj sami. Veľa ľudí sa však radšej rozhodne zveriť ho do rúk odborníkov. Tí ho nielen sprevádzkujú, ale aj poskytnú cenné rady, ako s ním počas sezóny zaobchádzať. Bez ohľadu na to, kto sa o naštartovanie bazéna postará, nasledujúce riadky vám pomôžu zorientovať sa v objeme a náročnosti prác s tým spojených.

 

Desjoyaux 01

 

Čistenie
Po odkrytí a vytiahnutí plavákov odstráňte všetky nečistoty z bazéna a okolia. Výborne poslúži mechanický vysávač, ktorý hravo vyčistí steny a dno bazéna. Potom napustite vodu do výšky cca 10 cm pod okraj.

 

Filtrácia
Zapojte filtračnú jednotku. Ak sa rozhodnete konať na vlastnú päsť, dávajte pozor na uzemnenie a nezabudnite vyskúšať funkciu prúdového chrániča. Filtráciu skúšajte až po zavedení čerpadla. Ešte pred jej spustením operte v práčke filtračné vložky, ideálne niekoľkokrát za sebou.

 

Desjoyaux 02

 

Úprava vody
Vodu po naplnení hneď ošetrite. Upravte pH na 7,0 – 7,4. V prípade potreby ju nárazovo dezinfikujte šokovou chloráciou (na 50 m3 vody cca 25 malých šokových tabliet alebo 300 g granulátu). Môžete pridať aj regeneračný prípravok Desjoyaux Algicide na odstránenie rias. Tým vodu zbavíte mikrobiologických zárodkov a organických nečistôt. Po chlórovej terapii zapnite filtráciu na trvalý chod, asi na dva dni.

 

text a foto: Bazény Desjoyaux

 

 

 

Pin It