Pin It

text a foto Iko Slovakia

Častým problémom pri voľbe strešnej krytiny je nosnosť strechy. Každá konštrukcia neunesie záťaž škridiel alebo inú krytinu s vyššou hmotnosťou. Ideálnym riešením môže byť šindeľ CambridgeXtreme 9,5 °, ktorý patrí medzi ľahké strešné krytiny.

 

 MG 8489

 

CambridgeXtreme 9,5° bol navrhnutý na unikátne využitie na strechách so sklonom od 9,5° až do 90°. Vďaka jeho nízkej hmotnosti (len 11,6 kg na m2) je práca a manipulácia s ním veľmi jednoduchá. Inštalácia je potom rýchlejšia a dá sa ľahko zvládnuť.

Cambridge strechy majú nádherný jednoliaty vzhľad, a to najmä preto, že na nich nie sú viditeľné žiadne spoje, klince či skrutky. Ako je to možné?  Každý šindeľ má dve časti – jednu viditeľnú a druhú, kde sa umiestnia klince. Tá je potom prekrytá ďalším šindľom. Vďaka špeciálnemu asfaltu sa šindle k sebe následne prilepia, a tak sa zabezpečí nepriepustnosť vody aj okolo samotných klincov. Navyše, strecha je chránená dvojitou vrstvou šindľov.

Odolá aj veľkému prehriatiu

Ako môžeme zabezpečiť extrémnu odolnosť proti všetkým extrémom počasia po desiatky rokov a zbytočne nezaťažovať strechu? Vďaka mimoriadne odolnej a dlhodobo odskúšanej nosnej vložke zo skleného vlákna sa šindeľ ani po dlhej dobe nedeformuje a odoláva všetkým extrémom počasia. Sklená rohož sa vyrába priamo vo firme IKO, čím je zabezpečená neustála a dôsledná kontrola kvality. Šindle s touto rohožou sú zároveň ekologické, pretože sú plne recyklovateľné.

Pri špeciálnej úprave asfaltu, ktorý je chráneným technologickým postupom firmy IKO, dochádza k významnému zlepšeniu odolnosti šindľov voči vysokým teplotám a starnutiu. V tomto procese prebieha kontrolovaná, viac ako 10-hodinová chemická reakcia. Za použitia bitúmenu, kyslíka, fluxačného oleja a akcelerátora (FeCl2) tu asfalt mení svoju prírodnú štruktúru a po pridaní mikrozrnného CaMg (CO3) sa dosiahne extrémne vysoký bod topenia – až 120 °C! Takto sa eliminuje nebezpečenstvo stekania asfaltu zo striech za vysokých letných teplôt, keď sa povrch krytiny môže rozpáliť až na teploty okolo 100 °C. 

 

HS CambE HarvardSlate

 

Životnosť na desiatky rokov

Vďaka maximálnej celoplošne lepivej ploche na zadnej strane šindľa je nainštalovaná krytina dokonalo zlepená už za krátky čas po aplikácii. Ako ukázalo náročné testovanie, takto zabezpečená strecha bez problémov odoláva aj takým extrémnym vplyvom počasia, ako sú napríklad tropické búrky.

IKO si je kvalitou svojich šindľov CambridgeXtreme 9,5° také isté, že vám na ne poskytne záruku v trvaní 30 rokov a 15-ročnú Platinovú záruku, ktorá v prípade zatekania strechy garantuje opravu strechy a náhradu škody až do výšky sto percent. Životnosť produktu je až 40 rokov s minimálnymi požiadavkami na údržbu. Je dostupný v siedmich exkluzívnych prírodných farbách. Keramizovaný granulát na povrchu zabezpečuje UV ochranu a farebnú stálosť počas celej doby životnosti.

Pin It