TZB

Spoločnosť Taconova patrí medzi popredných výrobcov hydraulických riešení pre oblasti vykurovania, sanitárnej techniky a solárnej energie v bytových i komerčných priestoroch. Obehové čerpadlá dodáva do systémových riešení už od roku 2001. Aktuálne výrobky ponúkajú novú úroveň inteligencie, jednoduchú montáž/výmenu pomocou konektorov Plug&Play aj užívateľsky prívetivú dômyselnosť.

Ak plánujete novostavbu rodinného domu, mali by ste sa v prvom rade zamyslieť nad jej technickým zariadením.

V novembri 2020 otvoril Slovaktual svoju doteraz najväčšiu vzorkovú predajňu. Na výstavnej ploche 200 štvorcových metrov predstavuje nielen hliníkové a plastové okná a dvere, ale tiež veľkorozmerné posuvné portály a fasádne presklené konštrukcie. 

Moderný dom znamená moderné technológie. Dnešná technologická doba nám umožňuje využívať množstvo vychytávok pre zvýšenie kvality nášho každodenného života. Ak sa zvyšovanie štandardu života nesie ruka v ruke so znižovaním záťaže na životné prostredie niet čo riešiť!

Dveře se skrytými zárubněmi stále častěji nacházejí uplatnění v moderních interiérech - umocňují trendový minimalismus, podporují designovou čistotu a nabízejí nové možnosti práce s estetikou prostoru. Koncept bezzárubňových dveří Dorsis Fortius přestavuje ve svém segmentu naprostou špičku nejen díky technickému provedení a kvalitě, ale i díky funkčním variantám, které nabízejí zcela unikátní možnosti využití.

Pri zásadnej rekonštrukcii domu sa často rieši otázka nového spôsobu vykurovania aj vzhľadom k možnosti získaniu štátnej dotácie. To má svoju logiku, pretože cieľom je znížiť náklady a s tým spojené emisie znečisťujúce ovzdušie. Navyše je treba brať do úvahy stále sa sprísňujúce normy. V Čechách je mnoho miest, vrátane chránených krajinných oblastí, kde dosial nie je zavedená prípojka zemného plynu.

Kto by sa nechcel vo svojom príbytku cítiť komfortne? Všetci sa o to snažíme nielen kvôli sebe, ale aj kvôli našim najbližším. Preto udržiavame dom v čo najlepšom stave, aby nám v ňom nič nechýbalo. 

Veľkú časť rodinného rozpočtu tvoria náklady na energie. Prinášame vám inšpiratívne rady, ako znížiť vo svojej domácnosti výdavky na spotrebu plynu.