Konštrukcie / materiály / technológie

Spoločnosť Baumit v spolupráci s partnermi vyhlásila 16. ročník architektonickej súťaže. Termín na prihlasovanie súťažných diel je do konca januára 2023.

Riaditelia stavebných firiem vnímajú prudký nárast cien, kedy 71 % z nich pocítilo z dôvodu zdražovania komplikácie pri výstavbe a zároveň 50 % pripúšťa, že situácia sa nedala predvídať.

Ak ste sa rozhodli postaviť dom svojpomocne, určite to neznamená, že so všetkým si poradíte úplne sami. Hoci činnosti ako murovanie zvládnete aj vlastnými rukami, pri niektorých krokoch je dobré obrátiť sa na skúsených odborníkov. Začať môžete od samotného dodávateľa stavebného materiálu. Pri odbere tehál či ďalšieho doplnkového sortimentu by vám mal poskytnúť kompletný servis, počnúc dopravou materiálu, končiac konzultáciami na stavbe.

Novinka rozširuje ponuku komínových kompletov firmy HELUZ. Už názov tohto produktu napovedá, že ide o mimoriadne šikovný a praktický výrobok. Prednosťou komínového systému HELUZ SMART sú jeho minimalistické rozmery a kompatibilita s veľkou väčšinou bežných spotrebičov. 

Európska zelená dohoda – či už sme jej zástancovia, odporcovia, alebo je nám tak nejako jedno, v nasledujúcich rokoch a desaťročiach sa budeme učiť žiť s jej opatreniami. Ako s tým súvisí automatizácia budov? Asi ako voda s hasením požiaru. Ide to o aj bez nej, ale...

Pri domácich prácach, menších úpravách či rekonštrukciách je potrebné dbať na bezpečnosť a ochranu zdravia. Štatistiky hovoria, že pomerne veľká časť úrazov v domácnosti je spôsobená nedostatočnou ochranou tela. Preto by vám ani doma nemalo chýbať pracovné oblečenie, ktoré vám prinesie vyššiu bezpečnosť a komfort pri prácach v interiéri či v záhrade.

Vyberte si ten správny priestor pre váš biznis a podnikanie!

V súčasnosti sa dostáva do popredia trend rodinných domov s plochou strechou. Obyvateľom poskytujú moderný vzhľad s maximálne využitým obytným priestorom. Aby sa však zabezpečila maximálna ochrana obytných priestorov, je nevyhnutné použiť pre strechu kvalitné a spoľahlivé materiály.