Konštrukcie / materiály / technológie

Riešenia spoločnosti Peikko® umožňujú rýchlejšiu, bezpečnejšiu a efektívnejšiu výstavbu. Po celom svete nájdeme projekty, ktoré využívajú systém oceľových nosníkov a stĺpov v kombinácii s prefabrikovanými panelmi. Inšpiráciou pre tých, ktorí sľúbili masívnu výstavbu tisícok nájomných bytov aj na Slovensku, by mohol byť napríklad projekt realizovaný v kanadskom Quebecu. 

Až o tretinu štíhlejší rám s maximálnym podielom skla: Nový typ okien z Rakúska určuje smer v dizajne okien v Európe.

Tepelnoizolačné parametre PREKLADU HELUZ FAMILY 3in1 nosný sa vylepšili použitím grafitového polystyrénu.

V týchto chvíľach v Bratislave dochádza k posúvaniu 3 000 ton vážiacej mostnej konštrukcie unikátnou technológiouna mieste budúcej križovatky diaľnic D1 / D4.

 

Strešná krytina musí vydržať desaťročia, musí byt funkčná a krásna na pohľad. Mala by vyžarovať posolstvo: „pod touto strechou sa žije šťastne a v bezpečí“.

Pojem komfort bývania sa v súčasnom stavebníctve spája s rôznymi parametrami, ktoré ovplyvňujú kvalitu interiérov rodinných domov. Jedným z nich je akustický komfort, na ktorý sa pri navrhovaní domu často zabúda. Prečo je tento parameter taký zásadný, že výrobcovia stavebných materiálov vymysleli tzv. akustické tehly?

Pri hrubej stavbe stavte na použitie doplnkových tehál. Na prvý pohľad sa síce môže zdať, že pôjde o zvýšenú investíciu. Počiatočné náklady sa však vrátia do troch rokov. Navyše, stavba bude vďaka kvalitnému zhotoveniu detailov generovať úspory počas celej svojej životnosti.

Drevohliník je nový trend v produkcii okien a dverí, ktorý zďaleka nie je len trendom z pohľadu dizajnu. Spojenie klasiky (dreva) a hliníka predstavuje optimálnu voľbu pre vysokú odolnosť, dlhú životnosť, minimálne až takmer nulové nároky na údržbu a optimálnu úsporu energií.