Konštrukcie / materiály / technológie

Stavebná sezóna sa už začala a s príchodom krajšieho počasia bude v plnom prúde.

Ako stavať úsporne a zároveň kvalitne ukáže veľtrh stavebníctva Coneco v Inchebe.

Každý nový úspešný produkt má mať v sebe kus geniality... Môže sa o tom určite diskutovať, ale ak by ju nemal, tak prečo vlastne vznikol?

Už viac ako rok sa všetky novostavby musia riadiť novými požiadavkami na energetickú efektivitu. Inými slovami: musia mať takmer nulovú spotrebu energie. Je teda mimoriadne dôležité premyslieť koncepciu budúceho domu do detailov – vrátane voľby vhodného stavebného systému.

Túžite po teplom a útulnom domove? Tepelné čerpadlá sa v poslednej dobe stali obľúbeným energeticky úsporným riešením, ktoré zabezpečuje vykurovanie, chladenie i prípravu teplej pitnej vody v mnohých domácnostiach. Ale ako si vybrať ten správny typ?

Špičkové tepelné čerpadlá Daikin Altherma poskytujú dokonalý komfort vďaka praktickému riešeniu 3v1, ktoré zabezpečí vykurovanie, chladenie aj prípravu teplej vody v  domácnosti. Vynikajú vysokou účinnosťou, úspornosťou a dlhodobou spoľahlivosťou. 

Ak hľadáte spoľahlivé riešenie pre stavbu vášho domu, ktoré šetrí čas aj prostriedky, je udržateľné a navyše seizmicky odolné, zistite viac o systéme Nidyon. Obvodová konštrukcia aj vnútorné priečky klasického bungalovu vďaka nemu môžu vyrásť za jeden týždeň.

Společnost EcoFlow, přední výrobce přenosných akumulátorových úložišť energie a čínský jednorožec (pojem, který se v ekonómii používa pro soukromé společnosti s hodnotou více než 1 mld. USD pozn. red.), představuje na Stavebním veletrhu v Brně řadu novinek, včetně modulárního ostrovního systému pro malé domy a obytná auta.