Rok v záhrade

Život z interiéru sa čoraz častejšie presúva do záhrady a tomu sa prispôsobujú aj viaceré architektonické riešenia. Ak by ste chceli mať v záhrade ľahkú vzdušnú kanceláriu, domácu posilňovňu, relaxačnú miestnosť alebo vysnívaný altánok, dnes to nie je ani zložité, a dokonca ani drahé. Tomáš Bella, riaditeľ firmy ERGON plus nám povedal, z akých záhradných domčekoch môžete vyberať.

Rodinné domy si vyžadujú pomerne častú starostlivosť o interiérovú i exteriérovú časť, najmä muži majú neustálu potrebu niečo zveľaďovať, zdokonaľovať či opravovať. Domáci kutilovia využívajú každú voľnú chvíľku a trávia ju vo svojej dielni. Tá musí byť vybavená všetkými potrebnými nástrojmi.

Jeseň prináša do záhrady nielen množstvo nádherných farieb, ale aj práce. Po lete plnom kvitnutia a rozdávania plodov je záhrada vyčerpaná a vyžaduje si vašu pozornosť a starostlivosť. Poradíme vám, ako zvládnuť jeseň v záhrade v pokoji a bez stresov, že niečo nestihnete.

Žijeme v klimatickom pásme, kde máme to šťastie, že môžeme vnímať striedanie štyroch ročných období. Štatisticky je najmenej obľúbená práve jeseň, no aj ona má svoje čaro. Prinášame vám niekoľko rád, ako si spríjemniť, ale zároveň naplno využiť aj toto ročné obdobie vo svojej záhrade.

Vo vašej záhrade s príchodom letných dní budete tráviť čo raz viac času. Chceme si v nej naplno užívať dúšky rannej kávy, večerné posedenie s priateľmi či víkendové grilovačky s rodinou. Avšak, zariadenie či už malej alebo veľkej záhrady, vôbec nie je ľahká záležitosť.

Scéna príjemných zážitkov, odkiaľ bude znieť smiech vašich detí a radosť priateľov a blízkych, môže byť súčasťou i vašich každodenných aktivít vo vašej záhrade. Bazén v nej ju môže zmeniť na nezabudnuteľné miesto plné letných momentov.