Rok v záhrade

shutterstock 1928645708

Nielen na jar, ale prakticky počas celého roka je nutné starať sa o svoju záhradu. Mať k tomu kvalitné vybavenie je už prakticky nutnosť, ak pri tom nechcete stráviť niekoľko zbytočných hodín, ale mať neskôr čas aj na svoju rodinu alebo iné povinnosti či záľuby. Pre niekoho ide o veľký zásah do rodinného rozpočtu, ale myslite aj na to, že sa dá mnoho vecí darovať aj na Vianoce a spraviť radosť sebe alebo svojmu známemu.

08 GARAGE

Chladné dni sa nezadržateľne blížia, preto skôr, než využijete svoje obľúbené záhradné náradie na dôkladné zazimovanie záhrady, mali by ste mu urobiť miesto a poriadok v garáži. Je to otázka vašej bezpečnosti, aby ste v nečakanej chvíli nestúpili na hrable, nezakopli o vedro alebo sa nezranili záhradnými nožnicami, a tiež životnosti vášho inventára.

 

moderne domceky 02

Život z interiéru sa čoraz častejšie presúva do záhrady a tomu sa prispôsobujú aj viaceré architektonické riešenia. Ak by ste chceli mať v záhrade ľahkú vzdušnú kanceláriu, domácu posilňovňu, relaxačnú miestnosť alebo vysnívaný altánok, dnes to nie je ani zložité, a dokonca ani drahé. Tomáš Bella, riaditeľ firmy ERGON plus nám povedal, z akých záhradných domčekoch môžete vyberať.

shutterstock 589376549

Rodinné domy si vyžadujú pomerne častú starostlivosť o interiérovú i exteriérovú časť, najmä muži majú neustálu potrebu niečo zveľaďovať, zdokonaľovať či opravovať. Domáci kutilovia využívajú každú voľnú chvíľku a trávia ju vo svojej dielni. Tá musí byť vybavená všetkými potrebnými nástrojmi.

jesen 1

Jeseň prináša do záhrady nielen množstvo nádherných farieb, ale aj práce. Po lete plnom kvitnutia a rozdávania plodov je záhrada vyčerpaná a vyžaduje si vašu pozornosť a starostlivosť. Poradíme vám, ako zvládnuť jeseň v záhrade v pokoji a bez stresov, že niečo nestihnete.

Jesen v zahrade 1

Žijeme v klimatickom pásme, kde máme to šťastie, že môžeme vnímať striedanie štyroch ročných období. Štatisticky je najmenej obľúbená práve jeseň, no aj ona má svoje čaro. Prinášame vám niekoľko rád, ako si spríjemniť, ale zároveň naplno využiť aj toto ročné obdobie vo svojej záhrade.

obr2

Vo vašej záhrade s príchodom letných dní budete tráviť čo raz viac času. Chceme si v nej naplno užívať dúšky rannej kávy, večerné posedenie s priateľmi či víkendové grilovačky s rodinou. Avšak, zariadenie či už malej alebo veľkej záhrady, vôbec nie je ľahká záležitosť.

pool 690034 1920

Scéna príjemných zážitkov, odkiaľ bude znieť smiech vašich detí a radosť priateľov a blízkych, môže byť súčasťou i vašich každodenných aktivít vo vašej záhrade. Bazén v nej ju môže zmeniť na nezabudnuteľné miesto plné letných momentov.