Interiér

Dopyt po úveroch v eurozóne klesá, keďže domácnosti a podniky zápasia s vyššími nákladmi na pôžičky a slabým ekonomickým výhľadom. Ukázal to v utorok prieskum Európskej centrálnej banky (ECB). TASR o tom informuje na základe správy AFP.

16. ročník súťaže Fénix - Kultúrna pamiatka roka opäť ocení neoceniteľnú prácu vlastníkov národných kultúrnych pamiatok pri obnove a zachovávaní kultúrneho dedičstva. Ak patríte medzi nich, do konca januára máte možnosť sa o toto prestížne ocenenie uchádzať.

V srdci mesta Madrid sa zrodil rezidenčný projekt charakteristický teplým minimalizmom. V spolupráci dizajnérov Mattea Ferrariho a Carloty Gallo vzniklo zmyslové útočisko s názvom Casa Olivar, v ktorom vyniká prirodzené osvetlenie, ktoré sa prispôsobuje ručne vyrobenému nábytku, čím sa vytvára úzky dialóg medzi svetlom a materiálnosťou.

Nové vydanie magazínu Stavebníctvo a bývanie je zamerané na funkčnosť, pohodlie a estetiku zbavenú všetkých nadmerných ozdôb.

Poprední výrobcovia nábytku či bytových doplnkov už dávnejšie upustili od opulentnej výzdoby a aj pre sviatočné dni predstavili tlmené tóny, príjemné zemité farby a jednoduché línie. Prepracovaný dizajn a správne zvolené detaily prinesú aj do vášho domova tú správnu atmosféru - bonusom je fakt, že takéto zimné dekorácie využijete nielen počas pár vianočných dní, ale pokojne aj niekoľko mesiacov.

Nie je to tak dávno, kedy nebola k dispozícii širšia voľba ohľadom dvernej zárubne. Veľkému záujmu sa tešila klasická „obložka“ a v menšej miere sa používala oceľová zárubňa. V súčasnej dobe sú čoraz viac vyhľadávané skryté zárubne, ktoré potvrdzujú trend minimalistického a nadčasového designu v duchu čistých a rovných línií.

Vonkajšie rolety síce najčastejšie vidíme ako doplnok rodinných domov či bytov, skvele sa však hodia aj pre kancelárie. Neveríte? Presvedčíme vás o tom.

Ani u našich severných susedov nie je slovo moderná architektúra neznáme. O tom nás presvedčil projekt majestátnej chaty, ktorá sa tiahne po 362 m² veľkej zastavanej plochy v Malopoľskej oblasti, autorom je štúdio BXBstudio.