Dizajn

Britský dizajnér Joel Hoff vytvoril objekt, ktorý môže slúžiť ako stôl, tácka aj umelecký doplnok. Navyše je pohyblivý.

Hoci má len 50 m2, dizajnérom sa podarilo využiť každý kúsok tak, aby byt poskytol miesto aj pre komfortný home office. To všetko so žiarivými akcentami.

Mladý britský dizajnér sa stal držiteľom novej výročnej ceny, ktorú bude udeľovať londýnske Design Museum na podporu vychádzajúcich talentov.

Kaviareň na mieste, na ktorom sa kedysi vyrábali tehly, dostala veľavravný názov: Ziegelfeld. Toto industriálne dedičstvo architekti poňali s rešpektom a dokázali premeniť na mäkký a útulný priestor.

Ohýbaný nábytok vyrábaný v Bystřici pod Hostýnem má už 160-ročnú históriu. Pritom však nestráca nič na súčasnosti: dôkazom sú tri rôznorodé a pútavé interiéry.

Známy bol predovšetkým ako kreatívny riaditeľ značky Louis Vuitton, ale svojou prácou prepájal mnohé odvetvia vrátane hudby či architektúry.

V poradí už 23. ročník Designbloku rozdal ceny v trinástich kategóriách. K najlepšiemu šperku, módnej kolekcii, nábytku či školskej prezentácii pribudlo ocenenie za udržateľný dizajn.

Nová línia tradičných a remeselne prepracovaných kúskov nábytku z ohýbaného dreva nesie dôležité posolstvo: šťastie je uhol pohľadu.