Dizajn

Kaviareň na mieste, na ktorom sa kedysi vyrábali tehly, dostala veľavravný názov: Ziegelfeld. Toto industriálne dedičstvo architekti poňali s rešpektom a dokázali premeniť na mäkký a útulný priestor.

Ohýbaný nábytok vyrábaný v Bystřici pod Hostýnem má už 160-ročnú históriu. Pritom však nestráca nič na súčasnosti: dôkazom sú tri rôznorodé a pútavé interiéry.

Známy bol predovšetkým ako kreatívny riaditeľ značky Louis Vuitton, ale svojou prácou prepájal mnohé odvetvia vrátane hudby či architektúry.

V poradí už 23. ročník Designbloku rozdal ceny v trinástich kategóriách. K najlepšiemu šperku, módnej kolekcii, nábytku či školskej prezentácii pribudlo ocenenie za udržateľný dizajn.

Nová línia tradičných a remeselne prepracovaných kúskov nábytku z ohýbaného dreva nesie dôležité posolstvo: šťastie je uhol pohľadu.

Viac ako 200 inštalácií, množstvo prednášok, módne prehliadky, workshopy, prezentácie zvučných značiek. V Prahe sa začal 23. ročník festivalu Designblok.

Najväčšia prehliadka slovenského produktového dizajnu už čoskoro oznámi ocenených. Vybrané projekty a nominovaných si môžte pozrieť  v Hurbanových kasárňach na Kollárovom námestí 10 v Bratislave až do 19. decembra.

Zaujímavý projekt loftov v budove Prvého Mešťanského Pivovaru nadviazal na industriálne dedičstvo týchto priestorov.