Dizajn

O prestížne ceny rozdelené na osem kategórií zabojuje 80 tvorcov. Medzi nominovanými dielami sú aj kolekcie nábytku či dokonca inovatívny hasiaci prístroj.

Januárová edícia veľtrhu zameraného na interiérový dizajn má motto: Take care! „Starajte sa o seba, vzťahy s okolím a aj o našu planétu,“ apelujú organizátori.

Svietidlá ako sochy či doplnky, ktoré pracujú so slnečnými lúčmi a zaujímavo ich lámu či odrážajú. To je nová kolekcia Varmblixt, ktorú vytvorila známa dizajnérka Sabine Marcelis pre IKEA.

Známa rímska stavba zo 16. storočia dokázala, že ani stáročné priestory nemusia pôsobiť skostnatene. Na refresh šiestich salónov si povolali luxusný módny dom.

Sivá je definitívne na ústupe. Prichádzajú sýte odtiene červenej, nový život pre vintage nábytok a renesancia remesla.

Ôsmeho januára 1929 sa narodil slávny dánsky dizajnér Poul Kjærholm. Už v 50. rokoch minulého storočia vytvoril nábytok s minimalistickým nádychom, ktorý je stále aktuálny aj dnes.

Mladý slovenský dizajnér, ktorý má na svojom konte medzinárodné prestížne ocenenie Red Dot Design Award za svietidlo Indi+, aj cenu iF Design Award.

Dizajnérske duo Sofia Lagerkvist a Anna Lindgren zo štúdia Front Design stoja za novou kolekciou sedačiek, ktoré svojím dizajnom vychádzajú z prírodných materiálov.