Dizajn

NaB Optimus Ceiling

Na začiatku stála úspešná montážna firma, ktorá neskôr začala s vlastnou výrobou napínacích stropov. Po viac ako desiatich rokoch na trhu v ich portfóliu nájdete aj dizajnové svietidlá v atypických tvaroch a formách či inovatívna parametrické steny, ktoré vytvárajú harmóniu prirodzených línií.

javorina depo

Jednoduchá a elegantná stolička Lopa získala nedávno ocenenie Bigsee Wood Design Award. Vďaka poctivej výrobe z masívneho dreva a minimalistickým líniám má stolička z dielne dua Vrtiška & Žák ambíciu pretrvať naprieč generáciami.

magis2

Milánske Salone del Mobile je stále v plnom prúde a my sme pre vás vybrali ďalšie tri prezentácie a novinky, ktoré určite stoja za pozornosť.

salone del mobile

Miláno sa opäť stalo hlavným mestom všetkých fanúšikov kvalitného dizajnu. Už 61. ročník prestížneho veľtrhu Salone del Mobile sa začal v utorok 18. apríla a potrvá do nedele, 23. apríla.

Cara Davide Moose Knuckles

Kanadská fashion značka Moose Knuckles je známa svojím zimným a outdoorovým oblečením. V uplynulých dňoch otvorila svoj prvý showroom v Miláne, ktorý je viac ako len predajňou.

MDW plush seating zhd sawaya

Už 17. apríla štartuje najväčšia každoročná dizajnová udalosť na svete, milánsky Design Week. Jeho súčasťou je aj slávny veľtrh nábytku Salone del Mobile.

wittmann neri hu blocks celok

Joseph Hoffmann bol jedným zo zakladateľov viedenskej secesie a stále ostáva veľkým dizajnérskym menom. Kreslo Club 1910 teraz reinterpretovala dvojica Neri&Hu.

Grand designéři a Designéři roku 2022 Lexová Smetana foto Vojtěch Veškrna pro Czech Grand Design plakety

V utorok 21. marca sme spoznali laureátov najprestížnejšieho ocenenia pre českých dizajnérov a autorov, cien Czech Grand Design. Absolútnymi víťazmi sa stali Terezie Lexová a Štěpán Smetana. Rozhovor s nimi máme v aktuálnom vydaní magazínu Stavebníctvo a bývanie.