Obytná záhrada

Ak voľný čas najradšej trávite vonku či v záhrade, pergoly, verandy alebo prístrešky budú pre vás správnou voľbou. Ponúknu vám možnosť byť v exteriéri celoročne.

Hoci má táto časť domu prívlastok „zimná“ záhrada, využijete ju celoročne. Aktuálne napríklad aj ako ideálne miesto na sadeničky.

Nebojte sa červenej farby – v správnom pomere dokáže rozžiariť dom tak, ako to dokázali architekti v belgických Antverpách.   

Život za sklom môže byť aj príjemný. Dokazuje to prístavba londýnskeho domu, ktorá sa stala centrom rodinného života. S dvojpodlažnou prístavbou zmenila pôvodné vnútorné členenie priestoru a upriamila pozornosť na príjemnú malú záhradu v zadnom dvore. 

Práve teraz je najlepší čas na novú terasu. Medzi najkvalitnejšie patria tie z kompozitu čistého dreva obohateného o zdravotne neškodný polyetylén. Presne také, aké už roky vyrába a do celého sveta dodáva česká firma WPC – Woodplastic. Tá vám teraz ponúka možnosť osobnej alebo online konzultácie a pomoc pri výbere, návrhu aj kalkulácii vašej novej terasy. Všetko bezplatne.

Thammasat University v Thajsku sa stala svetoznámou. Vyrástla tu totiž najväčšia strešná záhrada Ázie, ktorá pokrýva viac ako 20 kilometrov štvorcových.

Samonosná bioklimatická pergola ARTOSI je rýdzo český výrobok prichádzajúci priamo z vývojového oddelenia spoločnosti ISOTRA. Svojím inovatívnym a čistým dizajnom sa vám v mnohých ohľadoch prispôsobí. Bola vyvinutá s dôrazom na presnosť, kvalitu spracovania a možnosti individuálních úprav.

Stojíte v interiéri alebo exteriéri? Dom v holandskom Eindhovene stiera medzi týmito priestormi rozdiel.